Trwa ładowanie...
d48nlhl
Ludzie

Mariusz Cieśliński na King of Kings WGP w Gdańsku - wywiad

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Cieśliński na King of Kings WGP w Gdańsku - wywiad
(King of Kings)
d48nlhl

Mariusz Cieśliński, urodzony i trenujący w Świebodzicach (klub K.O. Gym Świebodzice) startuje w kickboxingu na zasadach K-1 oraz Muay Thai od ponad 20 lat. Prawdopodobnie część z naszych czytelników dopiero raczkowała, gdy Mariusz zdobywał swoje pierwsze w karierze tytuły. Ostatnio przeplata starty w kickboxingu ze startami w MMA.

Niżej kilka słów od Mariusza do czytelników KICKBOXING24.pl w związku z jego planowanym startem na KOK WORLD GP 2014 października 17 w Gdańsku.

Mariusz, zdecydowałeś się na debiut w MMA w wieku 41 lat. Powiedz co Cię do tego zmotywowało?

d48nlhl

Mariusz Cieśliński:Startowałem w MMA za namową moich przyjaciół Tomasza "Gorilla" Drwala i Michał "Masakry" Kity- uznanych w świecie zawodników. Poza tym często trenuję i walczę sparingowo z zawodnikami MMA. Spodobało mi się ale wiem, że jeszcze dużo pracy przed mną aby walczyć w MMA. Wysokość kontraktu też nie była bez znaczenia plus masa kibiców, którzy przyszli mnie dopingować.

Walczyłeś zarówno w kickboxingu, Muay Thai, K-1 no i ostatnio w MMA. Jaki jest Twój ulubiony styl walki?

M: Zdecydowanie K-1.

Będziesz walczył na KOK. Powiedz czytelnikom coś więcej na temat tej organizacji.

M: To nie jest mój debiut w KOK. Każdy turniej ma swoją niepowtarzalną dramaturgię i bohaterów. Nieważne czy w super fights czy w drabinie turniejowej zawodnicy zawsze są ze sobą fajnie zestawieni, żeby dali jak najlepsze widowisko. Prawdziwa uczta dla każdego kibica i fana mocnych ciosów czy kopnięć. Plus gustowna oprawa. KOK wraca po trzech latach do Polski. Duża hala "ErgoArena" to niesamowity prestiż. Poza tym brak KOK spowodował brak dużych imprez profesjonalnego kickboxingu w Polsce. Cieszę się, że mogę być uczestnikiem takiego spektaklu.

d48nlhl

Jak będziesz przygotowywał się do walki?

M: Będę się przygotowywał na obozie treningowym oraz w moim klubie gdzie mam świetną ekipę do sparingów. Czyli tradycyjnie, plus skorzystam z pomocy mojego trenera Alfita Khakova z Białorusi.

Jak poznasz rywala przygotujesz jakiś plan na walkę?

M: Nigdy nie mam planu na walkę. Doświadczenie nauczyło mnie, że trzeba być optymalnie przygotowanym i reagować w ringu na wydarzenia. Cieszyć mnie będzie zwycięstwo po widowiskowej walce bez względu czy na punkty czy przez KO.

d48nlhl

Jak zachęciłbyś ludzi do przybycia na ERGO Arenę na KOK?

M:Musicie być uczestnikiem tego wydarzenia bo to dla Was zawodnicy wybijają się na wyżyny swoich umiejętności. A na KOK przeżyjecie niesamowite chwile z dużą dawką adrenaliny i sportowego widowiska na najwyższym poziomie.

Dzięki Mariusz, widzimy się w Gdańsku!

(fot. King of Kings )

d48nlhl

Podziel się opinią

Share

d48nlhl

d48nlhl