Trwa ładowanie...

Masz 32 lata? Jesteś już taki sam, jak twój ojciec!

Share
Masz 32 lata? Jesteś już taki sam, jak twój ojciec!Źródło: 123RF
dsgy196

Stuknęła ci trzydziestka? Zacznij się obserwować. Jeśli myślałeś, że do końca życia zostaniesz buntownikiem, zawiedziesz się! W tym wieku zaczynamy przypominać własnych rodziców. Mając 32 lata zachowujemy się już tak jak oni.

Większość z nas przechodzi przez tzw. okres młodzieńczego buntu. To wtedy najchętniej manifestujemy swoją przynależność do subkultur i tym samym podążamy za trendami, które ogarniają kolejne pokolenia "buntowników". Wymyślne fryzury, krzykliwe stroje, odmienna od słuchanej przez poprzednie pokolenie muzyka, a czasem także chuligańskie wybryki, alkohol i używki - to tylko niektóre z form kontestowania zastanej rzeczywistości.

Od dawna naukowcy i wychowawcy zastanawiają się, jakie są przyczyny młodzieńczego buntu oraz kiedy jest on czymś naturalnym, związanym z usamodzielnianiem się młodego człowieka, a kiedy przeradza się w patologię (i czy można za to winić także rodziców).

dsgy196

Tym razem mamy dobrą wiadomość dla wszystkich utyskujących matek, które co i rusz powtarzają słowa "to był taki grzeczny chłopiec, a co z niego wyrosło". A także nieco gorszą dla tych, którzy myśleli, że będą zupełnym przeciwieństwem swoich ojców. Istnieje granica wieku, po przekroczeniu której znikają ostatnie symptomy młodzieńczego buntu. Wówczas zaczynamy zachowywać się jak nasi rodzice.

Według ankiety serwisu internetowego netmums.com, adresowanego do rodziców, a w szczególności do młodych matek, w wieku 32 lat upodabniamy się do przedstawicieli poprzedzającego nas pokolenia. Świadczy o tym wiele symptomów. Panowie zaczynają m.in. inaczej się ubierać, rezygnując np. z luźnych spodni i czapeczek z daszkiem, na rzecz bardziej stonowanych, mniej młodzieżowych ubrań. Panie coraz częściej przychylnie oceniają prezenterów programów telewizyjnych, a przestają zachwycać się idolami nastolatek - np. gwiazdami rocka.

Pary, co najczęściej spowodowane jest posiadaniem własnego potomstwa, zaczynają coraz rzadziej wychodzić z domu. Mija ich zainteresowanie masowymi imprezami czy całonocnymi klubowymi szaleństwami. W tym wieku także inwestuje się pieniądze w rodzinne samochody typu kombi, którymi raczej nie sposób zaszpanować lub ścigać się po mieście w poszukiwaniu dawki mocnych wrażeń.

Jednym z najprostszych testów, jak podaje, cytując redaktorów netmums.com, serwis rmf24.pl, jest pytanie dotyczące znajomości utworów królujących obecnie na listach przebojów. O ile jeszcze kilka lat wcześniej większość obecnych 32-latków umiała wymienić przynajmniej kilka zasłyszanych "kawałków", które mobilizowały ludzi do wejścia na taneczne parkiety, to teraz większość z nich nie była w stanie wymienić... ani jednego z pierwszej dziesiątki aktualnych przebojów.

dsgy196

By każdy Brytyjczyk mógł sprawdzić prawdziwość postawionych tez, twórcy ankiety proponują, by obserwować nie tylko siebie, ale także członków rodziny królewskiej. Wskazują przy tym w szczególności na księżną Catherine, która niedawno urodziła. W tej chwili małżonka księcia Williama ma 31 lat. Już za rok ma się upodobnić do własnej matki. Czy jest to jeszcze jedna przesłanka do tego, żeby przed pojęciem kobiety za żonę, bacznie obserwować naszą przyszłą teściową?

Puch, facet.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dsgy196

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsgy196
dsgy196