Trwa ładowanie...
14-10-2016 09:27

Masz problem z erekcją? Pij kawę

Mężczyźni, którzy piją kawę dwa razy dziennie, są mniej narażeni na ryzyko problemów z erekcją. Potwierdziły to badania naukowców z uniwersytetu w Teksasie przeprowadzone na 4 tys. mężczyzn.

Masz problem z erekcją? Pij kawęŹródło: Shutterstock.com
d41ncav
d41ncav

Amatorzy kawy mają o 42 procent mniejsze ryzyko wystąpienia problemów z potencją niż ci, którzy stronią od tego napoju. Zdaniem naukowców, dzieje się tak dlatego, że kofeina wspomaga przepływ krwi w organach płciowych mężczyzny. Co więcej, w przypadku panów, którzy spożywają za dużo kofeiny - czyli około 3-4 filiżanek) ryzyko problemów związanych ze wzwodem obniża się o 39 procent.
- Redukcję występowania zaburzeń erekcji zaobserwowaliśmy nawet u mężczyzn cierpiących na nadwagę, otyłość i nadciśnienie, chociaż nie u panów z cukrzycą. Nie było to zaskoczeniem, bo cukrzyca jest jednym z czynników najsilniej związanych z ryzykiem zaburzeń erekcji - komentuje koordynator badania David S. Lopez.
Naukowcy doszli do wniosku, że kofeina może zapobiegać zaburzeniom erekcji, bo wpływa na rozluźnienie tętnic ślimakowatych prącia i mięśni gładkich ciał jamistych, co zwiększa dopływ krwi do nerwalgicznych rejonów ciała.

W badaniu, które przeprowadzili eksperci z Teksasu uczestniczyło 4 tysiące mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Najpierw wzięli udział w specjalnej ankiecie na temat codziennej diety i ewentualnych dysfunkcji wzwodu. Źródłami kofeiny, które mężczyźni przyjmowali podczas eksperymentu była kawa, herbata, napoje gazowane oraz napoje sportowe.

Kofeina działa też stymulująco na kobiety. Badanie z 2006 roku wykazało, że kawa pobudza u kobiet w mózgu ośrodki odpowiedzialne za podniecenie. Dotyczy to jednak pań, które kawę piją rzadko i nieregularnie. Wyniki badań opublikowano w piśmie naukowym "PLOS ONE".

d41ncav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ncav