Trwa ładowanie...
drjk2ko
Forma

Mateusz Bartoszek nokautuje 150-kilogramowego Gruzina

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Bartoszek nokautuje 150-kilogramowego Gruzina
(Polsat Sport)
drjk2ko

Kibice tegorocznego finału ekstraligi rugby, byli świadkami niesamowitego starcia pomiędzy Arką Gdynia, a Master Pharm Budowlanymi Łódź. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Buldogów" 24:19 (18:9). Mecz stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych akcji. Jednym z bohaterów okazał się Mateusz Bartoszek, który znokautował szarżą ogromnego Gruzina reprezentującego barwy Budowlanych.

Finał na Narodowym Stadionie Rugby oglądał nadkomplet publiczności. Obiekt, który mieści 2,5 tysiąca osób, okazał się tym razem zbyt mały! Kibice spodziewali się, że będzie to niesamowity mecz drużyn, które preferują dynamiczny, ostry styl gry.

Podczas jednej z akcji, doskonałą reakcją i nieprzeciętną siłą wykazał się Mateusz Bartoszek. Teimuraz Sokhadze podawał piłkę do nabiegającego w pełnym tempie Tomy Mechelidze, słynącego w całej lidze ze swoich imponujących warunków fizycznych. Ważący 150 kilogramów Gruzin złapał piłkę i wszedł w impetem w zawodnika Arki. Ogromny filar, który przyzwyczaił się już do łamania defensywy przeciwnika, napotkał tym razem na zaporę nie do sforsowania. "Mati" wykonał szarżę, która wyrwała z murawy zawodnika Budowlanych. Chwilę później musiał on opuścić boisko.

drjk2ko

Starcia jeden na jeden w rugby zawsze są imponujące, ale to co zrobił Mateusz Bartoszek poderwało z krzesełek cały stadion i zabrało dech komentatorom telewizyjnych. Imponująca szarża trafiła już na strony, które podsumowują najlepsze akcje rugby na świecie.

* Szarża sezonu w finale Ekstraligi! Zderzenie gigantów w Gdyni (źródło: Polsat Sport) Szarża sezonu w finale Ekstraligi! Zderzenie gigantów w Gdyni (źródło: Polsat Sport)*

Łukasz Jurczak

drjk2ko

Podziel się opinią

Share

drjk2ko

drjk2ko