Trwa ładowanie...
d2w5k38
Technologie

McLaren MP4-12C GT3

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
McLaren MP4-12C GT3
(zdjęcie producenta)
d2w5k38

McLaren zdecydował się na wyprodukowanie modelu MP4-12C przystosowanego do wyścigów w klasie GT3. Co ciekawe wyścigowa wersja jest słabsza od seryjnej o 100 KM. McLaren tłumaczy jednak, że jest to optymalna moc, aby zbalansować auto pod kątem jazdy torowej. Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego video, gdzie można zobaczyć i usłyszeć samochód w akcji.

MP4-12C GT3 zyskał dodatkowe elementy aerodynamiczne, które pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie powietrza opływającego auto i dociskającego je do nawierzchni toru. Inżynierowie McLarena zadbali również o to, aby samochód był lżejszy. Zastosowano więc włókno węglowe i aluminium. 100-konną różnicę między wersją seryjną a wyścigową, jak zapewniają Brytyjczycy, w pełni rekompensują niższa masa i poprawiona aerodynamika.

Podwójnie doładowana jednostka V8 o pojemności 3,8 litra McLarena w odmianie GT3 generuje 500 KM. Napęd przenoszony jest przez 6-stopniową sekwencyjną skrzynię biegów, która jest lżejsza od tej zastosowanej w wersji drogowej o 80 kg. Modyfikacji uległo także zawieszenie oraz układ hamulcowy. Samochód wyhamowuje teraz zestaw 6-tłoczkowych zacisków Akebono na przedniej osi, natomiast 4-tłoczkowych z tyłu.

Dzisiaj doszły do nas informacje, że McLaren planuje zrobić drogową wersję modelu GT3. Z pewnością będzie to ciekawa alternatywa dla Porsche 911 GT3 RS, czy Lamborghini Gallardo Superlegerra.

d2w5k38

Podziel się opinią

Share
d2w5k38
d2w5k38