StylMęski dress code. Wygodny i elegancki strój bez wpadki

Męski dress code. Wygodny i elegancki strój bez wpadki

Jaki stój jest zgodny z zasadami dress code? Warto pozostać przy klasycznych rozwiązaniach, zachować umiar i równocześnie uniknąć banalnych ubrań. Oto kilka praktycznych wskazówek oraz eleganckich ubrań, które sprawdzą się przy oficjalnych okazjach.

Męski dress code. Wygodny i elegancki strój bez wpadki
Źródło zdjęć: © Magazyn Wesele

25.10.2018 | aktual.: 07.03.2019 12:58

Jedyny sposób na stosowny strój w ważnych chwilach – dress code

Dress code oznacza reguły, które rządzą strojem, który uznaje się za poprawny w ramach korporacyjnej kultury organizacyjnej, spotkań o charakterze biznesowym i oficjalnym, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się perfekcyjny wizerunek także w kwestii ubioru. Dress code reguluje nawet najdrobniejszy detal, ale jego podstawą jest elegancki, czarny lub ciemny garnitur oraz kontrastowa koszula.

Ubiór powinien pasować do naszej karnacji i charakteru spotkania. Są sytuacje, gdzie klasyczna, biała koszula jest niewskazana, bo podkreśla zmęczenie i bladą skórę – wtedy możemy wybrać pastelowy odcień błękitu, różu lub uniwersalną szarość.

Poprawnie, ale z fantazją – jak zaszaleć i nie przekroczyć granic?

Wygląd jest ważny, ale przesadna dbałość o niego bywa niestosowna. Profesjonalista wie, że jego wygląd się liczy i jest podstawą jego wizerunku, ale jeśli zależy mu na tym, aby to kompetencje i wiedza decydowały o tym, jak odbierają go inni – pozwala sobie na odrobinę swobody.

Męski dress code – czego unikać?

W dobieraniu formalnego stroju na oficjalne spotkania i formalne okazje łatwiej jest określić to, czego nie nosić, niż to, co warto włożyć. Zdecydowanie unikamy strojów sportowych poza okolicznościami, kiedy rzeczywiście są wskazane. Panuje zasada niełączenia różnych wzorów, jak np. kratki, paski, kropki i inne motywy. Jeśli wybieramy wzorzyste ubranie to najczęściej jedno i łączymy je innymi gładkimi ubraniami. Z drugiej strony zaawansowana wiedza na temat łączenia wzorów i kolorów może pomóc nam stworzyć niebanalny i całkowicie poprawny strój.

Mniej znaczy więcej – pamiętaj o regułach ubioru

Dodatki nadają prostym ubraniom charakter, akcent indywidualizmu i elementy ulubionego stylu. Nie powinno być ich zbyt wiele. Męska biżuteria, czyli spinka od krawata, spinki przy mankietach, eleganckie zegarki i opaski, bransolety, wpinki i znaczki, które czasem umieszcza się w klapach marynarki, błyszcząca blaszka wszyta w ubranie, okucia aktówki czy nawet ozdobne logo firmy, która markuje oprawki okularów – to sporo, jak na jeden, formalny strój. Jednym ze sposobów na to, aby nie przesadzić, jest zasada określonej liczby dodatków, np. 3. Oprawki okularów, spinki do mankietów i zegarek wystarczą.

Baza odzieżowa – podstawowe ubrania, które trzeba mieć w szafie

Klasyczny garnitur, zestaw kilku białych koszul oraz uniwersalna, elegancka galanteria to podstawowy zestaw ubrań. Łatwo dopasować do nich obuwie oraz różne dodatki. Dla osób, które nie mają wprawy w łączeniu ubrań z pozoru podobnych, ale mających różne faktury i uszytych z różnych materiałów to najlepszy początek. Łatwiej urozmaicić garderobę jednym akcentem, jak np. zegarek czy krawat, niż wymieniać całą szafę.

Alternatywa dla klasycznych ubrań – dress code z nutką fantazji

Wiele reguł formalnego ubioru sprawia wrażenie przestarzałych i oferujących niewiele ciekawych rozwiązań w dziedzinie ubioru. Jest tak tylko z pozoru, bo mamy cały asortyment kreatywnych, odważnych, a nawet zabawnych sposobów na urozmaicenie stroju. Jednym z nich są kolorowe skarpetki, krawaty, poszetki lub delikatne faktury ubrań, które łagodzą formalny charakter ubioru.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)