Trwa ładowanie...

Męski plac zabaw? Tylko w Niemczech!

Share
Męski plac zabaw? Tylko w Niemczech!
Źródło: Jupiterimages
d2qjc9i

_„Gdy byłem małym chłopcem to chciałem być żołnierzem…”_ śpiewał swego czasu niezatapialny Kazik Staszewski.

Z racji tego, że zrealizowanie tego marzenia przypadało w udziale znikomej części męskiej populacji (w postaci służby wojskowej, która tak naprawdę niewiele miała wspólnego z tym o czym marzyliśmy będąc w wieku dziecięcym) ktoś wpadł na genialny pomysł i wymyślił paintball.

Bieganie po lesie, będąc uzbrojonym po zęby w karabin miotający kule pełne farby, było bez wątpienia pierwszą współczesną zabawą, która bazując na podstawowych męskich instynktach i odruchach miało zapewnić facetom mnóstwo rozrywki (jesteśmy przekonani, że paintball od początku adresowany był do mężczyzn, a dopiero później „ofertę poszerzono” o kobiety).

d2qjc9i

Zabawa w wojnę (choć całe szczęście tylko kolorową), wyzwala rywalizację, adrenalinę, współzawodnictwo i prawdziwego ducha walki. I nie dziwi fakt, że wśród facetów cieszy się niesłabnąca popularnością.

Skoro tak działa paintball, to czemu nie spróbować z innymi męskimi „słabościami”? Zapewne z takiego założenia wyszli twórcy placu zabaw dla mężczyzn nieopodal niemieckiego miasta Kassel.

Alexander Bammer pomysłodawca i główny organizator przedsięwzięcia, postanowił stworzyć miejsce, w którym faceci będą mogli robić wszystko to co było ich pragnieniem gdy byli jeszcze chłopcami, a na co później najzwyczajniej w świecie nie mieli czasu i możliwości.

d2qjc9i

Takim miejscem stał się Männerspielplatz (w dosłownym tłumaczeniu – męski plac zabaw). Znajdziemy tam i paintball i quady i skoki na bungee, ale na tym nie koniec atrakcji…

Tym co najbardziej pociąga i przyciąga zjeżdżających tam Niemców są: koparki, spychacze, wozy strażackie (co nieodłącznie kojarzy nam się z teledyskiem _ Benzin_ niemieckiej grupy Rammstein) i kombajny.

d2qjc9i

Wydając około 200 euro można przez cały dzień kopać rowy za pomocą koparek, burzyć ściany buldożerami, czy gasić fikcyjne pożary ze strażackich sikawek, a także uczestniczyć w żniwach używając kosy, czy obsługując kombajny.

Dla przesiadujących całymi dniami w biurach i przed telewizorami mężczyzn jest to nie lada atrakcja, która pozwala im odkrywać ich męską naturę. Twórcy tego oryginalnego placu zabaw, zatroszczyli się także o współzawodnictwo pracy i pracę zespołową. Dzięki specjalnym zniżkom i karnetom grupa wymuskanych prawników, w jednej chwili może przekształcić się w ekipę budowlaną.

Zapewne zamiana eleganckiego garnituru, na strój budowlańca, czy strażaka to gratka dla niejednego faceta.

Czym tłumaczyć fenomen i ogromną popularność takich rozrywek?

No cóż, być może tego typu aktywny wypoczynek jest w pewien sposób podobny do gier RPG? Przecież dla „białych kołnierzyków” obsługa koparki jest niemal tak samo abstrakcyjna jak walka ze smokami, hydrami, czy zmutowanymi zombie.

d2qjc9i

Podziel się opinią

Share
d2qjc9i
d2qjc9i