LudzieMęski wyjazd – niezapomniane przeżycie, które musisz zorganizować!

Męski wyjazd – niezapomniane przeżycie, które musisz zorganizować!

Przyjacielski wyjazd w gronie kumpli to nie tylko szansa na relaks i odpoczynek, lecz także możliwość przeżycia niezwykłej przygody. Z biegiem lat obowiązki sprawiają, że coraz rzadziej mamy okazję do takich spotkań. Tym bardziej warto uczynić z niego coroczną tradycję, która pozwoli oderwać się od rzeczywistości i na chwilę zapomnieć o wszystkim… poza kumplami.

Męski wyjazd – niezapomniane przeżycie, które musisz zorganizować!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.06.2018 15:12

Przygotowania po męsku – od czego zacząć?

Raporty związane z planowaniem urlopu pokazują, że aż 49% mężczyzn nie przykłada większej uwagi do przygotowań (źródło). Czas to zmienić! Chociaż najważniejszym elementem udanego męskiego wyjazdu jest obecność kumpli, to wiele czynników takich jak choćby pogoda może znacznie pokrzyżować plany i sprawić, że następna okazja do beztroskiego wyjazdu pojawi się dopiero za rok. Jest się o co starać, ponieważ, jak dowodzą badania, aż 1/3 mężczyzn może pozwolić sobie na taki wyjazd jedynie raz w roku (źródło). Od dobrego przygotowania rozpoczętego od uzgodnienia terminu zależy więc obecność całej paczki.

Z tego względu datę wyjazdu najlepiej ustalić przynajmniej miesiąc lub nawet dwa wcześniej. Ale to tylko część sukcesu, ponieważ każdy z zainteresowanych może wyobrażać sobie wypad nieco inaczej, a telefony i komunikatory internetowe raczej nie wystarczą, by dograć wszystkie szczegóły. Konieczne może okazać się spotkanie przy piwie w gronie wszystkich zainteresowanych – zresztą właśnie w takich okolicznościach zazwyczaj pojawiają się najlepsze pomysły na przeżycie nadchodzącej przygody. Obecność bratnich dusz i dobrego trunku ułatwia kompromisy!

Ahoj, przygodo!

Aby ułatwić podjęcie decyzji, wróćmy na chwilę do naukowych dowodów wskazujących, jak ważne jest uzgodnienie wszelkich szczegółów. Z danych GUS wynika, że trzy czwarte Polaków chętnie spędza czas na świeżym powietrzu – jest to więc dobry trop (źródło). Najlepszym momentem na wyjazd będą oczywiście późna wiosna i lato, gdy pogoda ułatwia realizację wszelkich założonych misji. Wówczas warto rozważyć choćby wyjazd pod żagle będący prawdziwą męską przygodą!

Co poza butelkami dobrych trunków warto zabrać ze sobą? Na chłodne wieczory przyda się ciepła bluza, jednak w trakcie żeglowania pomocne będą kurtka, czapka i krem z filtrem, który uratuje skórę przed oparzeniem. W przypadku nocowania na łódce ważny będzie śpiwór oraz standardowo: zapas czystych ubrań, ręcznik i kosmetyki. Gitara i śpiewnik to nieodłączne atrybuty żeglarzy. Przyda się również zapas picia i jedzenia – najlepiej takiego, któremu niestraszna awaria lodówki.

Z odpowiednim ekwipunkiem można już śmiało wyruszyć na przykład na Wielkie Jeziora Mazurskie, gdzie z łatwością wypożyczymy łódź. W trakcie tygodniowej przygody dzięki codziennej współpracy na pokładzie łatwo zacieśnicie więzi, a za niewielką opłatą każdą noc spędzicie w innym porcie, dzięki czemu poczujecie się jak prawdziwi żeglarze. Wieczorem warto odwiedzać tawerny, gdzie przy dobrym piwie i muzyce nie zabraknie czasu na długie męskie rozmowy…

Zwiedzanie z perspektywy dwóch kółek – rowerowa wyprawa dla wytrwałych

Według CBOS przy odpowiedniej pogodzie rower jest bardzo chętnie wybieraną formą aktywności, dlatego wyprawa rowerowa to kolejny dobry pomysł na męską przygodę (źródło). Mobilność, którą zapewniają dwa kółka, to ogromna zaleta, ponieważ pogodzimy w ten sposób oczekiwania miłośników przyrody, sportu i historii lubiących odwiedzać zabytkowe miejsca.
Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić, czy wszystkie podzespoły roweru są w doskonałym stanie, zadbać o smarowanie i dokręcenie elementów. W plecaku lub sakwie powinno znaleźć się miejsce na podstawowe narzędzia i zapasową dętkę. Warto także pomyśleć o stroju na każdą pogodę, suchym prowiancie, batonikach dodających energii i zapasie wody.
Wyprawa rowerowa może przyjąć dwa warianty: dokładne zaplanowanie wszystkich odcinków wraz z noclegami i regeneracją lub zupełne pójście na żywioł. W tym drugim przypadku lepiej zaopatrzyć się w namioty i sprzęt biwakowy. Nie należy natomiast obawiać się faktu, że wśród kumpli znajdą się zarówno zapaleni kolarze, jak i niedzielni rowerzyści słabiej przygotowani kondycyjnie. Dla tych pierwszych znajdzie się miejsce na rywalizację i walkę ze słabościami. Drudzy mogą pokonywać kolejne odcinki własnym tempem. W końcu w profesjonalnych wyścigach kolarskich na górskich etapach peleton również dzieli się na liderów i tych, którzy go gonią. Najważniejsze, że wspólnie spędzicie wieczór, relaksując się na przykład przy ognisku.

Męskie rozmowy na każdy temat

Męska przygoda na łonie natury nie musi jednak wiązać się ze sportowymi wyczynami, by stać się udanym wyjazdem. Doskonałym tego przykładem jest wyprawa pod namiot czy na kemping. Można ją zresztą połączyć ze spokojnymi wędrówkami, na przykład po Bieszczadach, które są piękne od wiosny aż do jesieni.
W dobrej lokalizacji niewiele potrzeba do szczęścia – oczywiście poza starymi kumplami. Wystarczy porządny namiot przygotowany na różne warunki atmosferyczne, suchy prowiant, odpowiednie obuwie i odzież. Warto także chronić się przed komarami i kleszczami, o których często zapominamy, mieszkając w mieście. Poza tym w męskim gronie ogromną radość może sprawić piłka czy wędki.
W końcu nie chodzi o szkołę przetrwania czy zabawę w harcerzy. Najważniejsze jest dobre towarzystwo i wspólne rozmowy. A przecież przy okazji męskich spotkań tematów nigdy nie brakuje. Kto wygra następny mundial, a kto Ligę Mistrzów? Ile koni mechanicznych pod maską pozwala od czasu do czasu zaszaleć? Dlaczego nowe piwo Książęce Porter może leżakować przez kilka lat i po czasie smakować doskonale? Co podziwiamy w naszych partnerkach? Kolejne tematy będą jeden po drugim wyłaniać się z płomieni ogniska.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)