Trwa ładowanie...
06-08-2015 11:39

Męskie finanse - jakie konta wybieramy?

Męskie finanse - jakie konta wybieramy?Źródło: materiał prasowy
d8bgaa9
d8bgaa9

Rachunek osobisty w banku pozwala nie tylko na gromadzenie pieniędzy, lecz także na opłacanie rachunków czy rozliczanie się ze znajomymi. Czy dziś wystarczy założenie jednego konta, czy może lepiej postawić na kilka?

Każdy zarabiający mężczyzna powinien pomyśleć o tym, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje sprawy finansowe. Dobrym pomysłem są konta bankowe: konto walutowe, oszczędnościowe czy rozliczeniowo-oszczędnościowe. Te ostatnie rachunki cieszą się największym zainteresowaniem wśród konsumentów, ale nie oznacza to, że sprawdzą się w każdej sytuacji.

konta bankowe wybrać, by uporządkować swoje finanse?

Podstawową sprawą jest określenie swoich potrzeb. Przykładowo konto walutowe oferowane przez Citi Handlowy przyda się mężczyznom pracującym za granicą. Konto oszczędnościowe, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na oszczędzanie pieniędzy – poprzez odkładanie ich na rachunku, który jest oprocentowany. Ponieważ poszczególne konta różnią się funkcjonalnością, niezbędne jest dokładne zapoznanie się z ich możliwościami.

d8bgaa9

Rachunek osobisty, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe

Za podstawowy typ konta bankowego należy uznać rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jeżeli zdecydujesz się na otwarcie takiego konta, możesz zawnioskować również o wydanie karty do niego. Dzięki temu wypłacisz gotówkę z bankomatów na całym świecie. Korzystając z tego rachunku, będziesz mógł opłacić rachunki, wykonać polecenia zapłaty czy ustawić zlecenia stałe.

Standardem jest, że banki nie pobierają opłaty za otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Nie oznacza to jednak, że powinieneś zakładać konto w pierwszym lepszym banku – warto sprawdzić wysokość pozostałych opłat, np. za utrzymanie i obsługę karty debetowej, za przelewy czy wypłaty środków z zagranicznych bankomatów.

Kiedy przyda się konto walutowe?

Dużo podróżujesz i masz już konta bankowe? Konto walutowe może okazać się dla ciebie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, bo bank prowadzi je w najpopularniejszych walutach, np. euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich czy funtach brytyjskich. Możesz również zdecydować się na przepięcie karty debetowej z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego do konta walutowego i tym samym ominąć konieczność przewalutowania. Takie rozwiązanie proponują: Pekao i Citi Handlowy. Konto walutowe przyda się ci nie tylko wówczas, gdy pracujesz na za granicą, lecz także wtedy, gdy często podróżujesz. Płacenie kartą jest wygodne i bezpieczne. Korzystając z karty dołączonej do rachunku osobistego, trzeba liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty za przewalutowanie transakcji. Kurs oferowany przez bank może okazać się mało korzystny, ale jeśli masz konto walutowe i kartę do niego, takie problemy cię nie dotyczą.

Oszczędności zawsze pod ręką

Z badania przeprowadzonego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy wynika, że to panie – częściej niż panowie – skrupulatnie kontrolują wydatki i odkładają pieniądze z myślą o emeryturze. Jeżeli jednak jesteś mężczyzną oszczędnym, który szanuje zarobione pieniądze, to powinieneś pomyśleć również o koncie oszczędnościowym. W odróżnieniu od lokaty, środki na nim zgromadzone możesz przelać na inne konto w każdym banku i to bez obawy o utratę wypracowanych już zysków.

Konta oszczędnościowe, z uwagi na swoje przeznaczenie, mają ograniczoną funkcjonalność. Nie jest to jednak ich wada, bo są one produktami stworzonymi z myślą o odkładaniu pieniędzy. Wybierając jeden z dostępnych rachunków oszczędnościowych, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania – od tego zależą przyszłe zyski.

d8bgaa9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8bgaa9