Trwa ładowanie...
d384s07
Ciekawostki

"Męskie" kobiety zarabiają więcej!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Męskie" kobiety zarabiają więcej!
(Jupiterimages)
d384s07

* Jeśli uważasz, że kobiety dostają wyższą pensje za to że są ładne, zgrabne i powabne, a do tego miłe i sympatyczne to okazuje się, że jesteś błędzie. O ile oczywiście badania przeprowadzone przez niemieckiego naukowca będziemy traktować poważnie i nie będziemy patrzeć na nie przez pryzmat polskich realiów.*

Według niemieckiego psychologa Guido Heinecka pracownika naukowego norymberskiego Instytutu Badań nad Zatrudnieniem, to właśnie kobiety, które cechuje typowo męskie podejście do pracy którą wykonują, a w ich zachowaniu przejawiają się typowo „samcze” cechy takie jak: zawziętość, pewna brutalność, szorstkość w obyciu i brak skłonności do delikatności, zarabiają więcej niż ich kobiece, grzeczne, ładne, subtelne, miłe i delikatne koleżanki.

Znając specyficzne cechy narodowe Niemców (mając do tego przed oczami typowy obraz niemieckiej kobiety!- nie uwłaczając) prawdopodobnie nie zwrócilibyśmy najmniejszej uwagi na wyniki badań, gdyby nie fakt, że badanymi były nie Niemki, a Brytyjki, a sam eksperyment został przeprowadzony w Anglii!

d384s07

Jak się okazuje bycie miłym nie zawsze popłaca, a kobiety „szorstkie” zarabiają przez całe życie, aż 40 000 funtów więcej (tzn ok. 4%) niż panie miłe i kobiece (przy założeniu, że będą pracować 40 lat, a zarobki będą wynosiły ok. 25 000 funtów rocznie. Na wyższą pensję nie mają co liczyć także kobiety neurotyczne – niespokojne i chimerzaste, które zarobią o 3 procent mniej.

Ale nie tylko osobowość jest ważna przy określaniu zarobków. Liczy się oczywiście to co najważniejsze: czyli pracowitość i skrupulatność. Kobiety solidnie traktujące swoje obowiązki zarobią o 5% więcej niż panie mało skrupulatne.

Sam autor tak tłumaczy wyniki przeprowadzonych przez siebie badań _ "Nasze statystyki pokazują, że bycie miłym w przypadku kobiet nie popłaca, w przeciwieństwie do ciężkiej pracy. (…)Prawdopodobnie jest tak dlatego, że zgodne osoby przyjmują zbyt pasywną postawę w sytuacjach konfliktowych i gorzej sobie radzą podczas negocjowania wysokości wynagrodzenia (…) Tradycyjnie kobiety są bardziej pasywne i miłe dla innych - również w miejscu pracy. Ale żeby osiągnąć sukces w miejscu pracy, kobiety powinny zaadaptować się do zachowań zbliżonych do samców alfa"_

Zatem panowie, jeżeli tylko kobiety zastosują się do rady i zostaną samcami alfa czeka nas ciężki bój o przetrwanie. Miejmy jednak nadzieję, że w naszym kraju kobietom nie wyrosną wilcze zęby (na razie ponoć tylko premier ma wilcze oczy).

d384s07

Jednak zawsze pozostaje nadzieja, że dopóki w Internecie pojawiają się ogłoszenia o następującej treści, my mężczyźni możemy czuć spokojni o swoje miejsca pracy:

„_ Młodą , atrakcyjną , inteligentną, śmiałą i bezpruderyjną kobietę zatrudnię jako swoją OSOBISTĄ asystentkę a jednocześnie hostessę... Wymagana dyspozycyjność i otwartość na moje oczekiwania... Oferuję ciekawe warunki finansowe i elastyczny czas pracy. Proszę o konkretne odpowiedzi od zdecydowanych i wiedzących czego chcą kobiet , koniecznie ze zdjęciem i tel. kontaktowym_”

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07