Trwa ładowanie...
Ciekawostki

Metallica przez internet

Share
Metallica przez internet
Źródło: AFP
d3coemf

Grupa Metallica rozważa wydanie 10. płyty w internecie. Legendarny zespół pracuje obecnie nad 9. wydawnictwem, które zamknie kontrakt w wytwórnią Warner Bros. Gdy formacja wywiąże się z umowy, nie zamierza pchać się w następną, lecz pójść w ślady Radiohead i Nine Inch Nails, udostępniając materiał w sieci.

- Chcemy być wolnymi strzelcami - wyjaśnił Lars Ulrich, perkusista Metalliki. - Przyglądaliśmy się poczynaniom Radiohead i Trenta Reznora z Nine Inch Nails i przy nagrywaniu nowego albumu, na który pewnie będzie trzeba poczekać jakieś 27 lat, rozważamy wykorzystanie internetu.

Grupa Radiohead wydała swój ostatni album "In Rainbows" w elektronicznej formie umożliwiając użytkownikom wybranie sumy, którą chcą zapłacić z dzieło. Zdecydowana większość internautów pobrała płytę za darmo. Później ukazała się także tradycyjna, kompaktowa wersja krążka.

Zespół Nine Inch Nails ustalił własne ceny za dzieło "Ghosts I-IV", ale z ich oficjalnej strony ściągnąć można było za darmo 9 utworów.

28 maja Metallica wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W roli supportu usłyszymy i zobaczymy Machine Head. Następca "St. Anger" z czerwca 2003 powinien ukazać się jesienią.

czytaj więcej na muzyka.wp.pl

d3coemf

Podziel się opinią

Share
d3coemf
d3coemf