Trwa ładowanie...
26-09-2012 14:00

Mężatki starzeją się później

Mężatki starzeją się późniejŹródło: fotochannels.com
d2ajk48
d2ajk48

To dobra wiadomość dla wszystkich pań, które za nic mając tak modne dzisiaj, lansowane przez kolorowe magazyny i telewizje śniadaniowe bycie singlem, postanowiły stanąć ze swoim wybrankiem na ślubnym kobiercu.

Naukowcy orzekli, że kobiety, które zdecydowały się na małżeństwo, dłużej pozostają młode, a konkretnie, później przekwitają.

Niezamężne kobiety są bardziej niż mężatki narażone na menopauzę już przed 45 rokiem życia - zaobserwowali badacze z Departamentu Antropologii, Uniwersytetu w Massachusetts.

d2ajk48

Swoje wnioski oparli na badaniach przeprowadzonych w Green County, w Nowym Jorku, gdzie porównano liczbę porodów, aktywność seksualną, nałogi, wykształcenie oraz przychód kobiet zamężnych i owdowiałych, a także samotnych i rozwiedzionych. Okazało się, że średnia wieku menopauzy kobiet w pierwszej grupie była zdecydowanie wyższa w porównaniu do kobiet samotnych i rozwiedzionych.

A wszystko dzięki nam - facetom. Zdaniem naukowców taki stan rzeczy wynika między innymi z "feromonalnego wpływu mężczyzny w gospodarstwie domowym", co oznacza nic innego, jak pozytywny (bo hamujący) wpływ męskich feromonów na proces starzenia się kobiety. Oczywiście średnia wieku pań przechodzących menopauzę zależy również od wielu innych czynników, takich jak chociażby palenie papierosów czy stresujący tryb życia, tym niemniej, jak zauważają badacze Friebely J. i Rako S., działanie zarówno naturalnych męskich, jak i syntetycznie wytwarzanych feromonów ma znaczący wpływ na poziom libido, odporność czy samopoczucie kobiet przed oraz w okresie menopauzy.

Co ciekawe, wyniki eksperymentów pokazują, że ryzyko menopauzy przed 45. rokiem życia jest niższe dla kobiet wykształconych oraz dla kobiet udzielających się społecznie, np. należących do różnych klubów i stowarzyszeń - tam przecież też bombardowane są przez męskie zapachy.

Zatem panowie, jeżeli wasze partnerki namawiają was, aby zacieśnić wspólne więzy, to jeżeli szczerze zależy wam na tym, aby były zdrowe i dłużej cieszyły się młodością, a jeszcze nie w głowie wam małżeństwo, to chociaż zdecydujcie się na wspólne mieszkanie. Zróbcie dla to nich - ich młodość jest w waszej... skórze.

wp.pl/feromony.pl/PFi

d2ajk48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ajk48