Trwa ładowanie...
09-12-2015 16:15

Mężczyzna modny także zimą. W tym każdy wygląda dobrze!

Mężczyzna modny także zimą. W tym każdy wygląda dobrze!Źródło: 4gentleman.pl
dsrhgq2

W każdym sezonie w modzie męskiej możemy dostrzec pewne dominujące tendencje. Tej zimy dominującym trendem, który jest już dostrzegany jest popularność płaszczy w kolorze "camelowym".

Pitti Uomo - jedne z największych i najpopularniejszych targów mody męskiej na świecie - rozpoczną się już niebawem. To we Florencji, w dniach 16-19 stycznia, spotkają się przedstawiciele najlepszych marek i producentów męskiej odzieży oraz trendsetterzy z całego świata. Powodów, dla których goszczą na tym wydarzeniu jest kilka. Jedni przyjeżdżają do Florencji w tym czasie, aby dokonywać transakcji kupna bądź sprzedaży produktów związanych z modą męską. Inni natomiast jadą tam głównie w celach towarzyskich - Pitti Uomo to również miejsce, gdzie trendsetterzy z różnych krajów i miast dyskutują na temat kierunku, w którym zmierza moda męska. Tak jak część handlowa nie jest niczym spektakularnym i odbywa się głównie za zamkniętymi drzwiami, tak część towarzyska ma swój specyficzny klimat. Bez trudu możemy dostrzec trendy, które będą dominować w nadchodzących sezonach.

Porównując zdjęcia z ostatniej zimowej edycji i to, jak ubierają się mężczyźni w tym sezonie, można i tym razem dostrzec pewne dominujące tendencje. Płaszcze w kolorze "camelowym" są jednym z hitów tej zimy. Polscy mężczyźni długo nie mogli się do nich przekonać - tak jak na Zachodzie kolor ten był niezwykle popularny już w poprzednich sezonach, tak w Polsce dopiero ten sezon jest dowodem na to, że jest na nie moda.

(źródło: 4gentleman.pl)

dsrhgq2

Na popularność płaszczy w tym kolorze miały wpływ trzy czynniki. Pierwszym powodem, dla którego mężczyźni zaczęli je nosić, była możliwość wyróżnienia i wybicia się z otoczenia. Porównując "camelowy" do szarości, czerni czy ciemnego brązu, łatwo dostrzec, że jest efektowny, co również przyciąga uwagę. Ten czynnik jest też przyczyną wolniejszej adaptacji tego koloru w polskiej, męskiej branży odzieżowej. Zachowawczy stosunek polskich mężczyzn do mody i niechęć wyjścia przed szereg spowodowały, że moda na płaszcze w kolorze "camelowym" przyszła do nas z opóźnieniem.

Drugim powodem ich popularności jest uniwersalność, jaką się charakteryzują. Kolor ten bez trudu można łączyć zarówno z zielenią, brązem, szarością, a nawet z czernią uznawaną przez wielu krytyków modowych za mało praktyczny kolor w modzie męskiej.

Trzecim i ostatnim czynnikiem, który według mnie przyczynił się do popularyzacji płaszczy w tym kolorze, i który jest mocno powiązany z producentami odzieży męskiej w naszym kraju - dotyczy dostępności asortymentu. Polskie marki wreszcie dostrzegły zapotrzebowanie na tego typu okrycia wierzchnie, dzięki czemu możemy wybierać między płaszczami jednorzędowymi, dwurzędowymi czy kurtkami w kolorze "camelowym". Ten czynnik był też główną barierą, która hamowała popularyzację tych płaszczy w poprzednich sezonach. Mimo że część mężczyzn chciało je nosić i chciało wyglądać modnie, dostęp do odpowiedniego asortymentu był utrudniony.

(źródło: 4gentleman.pl)

(źródło: 4gentleman.pl)

(źródło: 4gentleman.pl)

(źródło: 4gentleman.pl)

(źródło: 4gentleman.pl)

dsrhgq2

W każdym sezonie w modzie męskiej możemy dostrzec pewne dominujące tendencje. Tej zimy dominującym trendem, który jest już dostrzegany jest popularność płaszczy w kolorze "camelowym". Na swoim przykładzie wiem, że warto się w taki wyposażyć. Oprócz faktu, że są modne, są też uniwersalne, a odpowiedni fason czy długość podkreśli zalety sylwetki i będzie maskował jej mankamenty. Świadomość, że na Zachodzie mężczyźni chodzili w nich już dwa sezony temu, skłania jednak do rozważań, czy w następną zimę płaszcze te będą jeszcze trendy i czy nie warto szukać już w tym sezonie wzorów, które będą się cieszyć popularnością w następnym.

[

Albert Borowiecki, autor jednego z nielicznych blogów w Polsce o klasycznej modzie męskiej www.4gentleman.pl. Niestrudzony podróżnik, miłośnik włoskiego stylu ubioru i dobrego wina. ]( http://4gentleman.pl ){:external}

dsrhgq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsrhgq2