Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej – 5 topowych zabiegów
Męska pielęgnacja za zamkniętymi drzwiami? To już przeszłość! Czasy, kiedy panowie nie zwracali uwagi na swój wygląd już dawno minęły, a dbanie o siebie jest teraz jak najbardziej w modzie. Trend ten wylansowali m.in. David Beckham, Bradley Cooper oraz Ryan Gosling, czyli najprzystojniejsi mężczyźni dużego ekranu.
1. Peelingi i kwasy
11.04.2016 | aktual.: 11.04.2016 14:53
Podstawą pielęgnacji w przypadku kobiet, jak i mężczyzn jest peeling, czyli usunięcie martwego naskórka. Chociaż możemy ten prosty zabieg wykonać w domu, to nigdy nie osiągniemy takich efektów, jak w gabinecie medycyny estetycznej. Prawidłowo dobrany preparat może zdziałać cuda oraz pomóc nam w pozbyciu się niektórych defektów skóry.
- W przypadku panów najczęściej wykonujemy peelingi chemiczne mające na celu usunięcie zmian trądzikowych oraz pozbycie się zaburzeń łojotokowych skóry. Żółty peeling - Yellow Peel, to jeden z najpopularniejszych preparatów chemicznych, które są stosowane w kosmetologii, a intensywność jego działania możemy dopasować do potrzeb pacjenta. W pierwszej kolejności peeling działa złuszczająco, a następnie stymuluje naszą skórę. Swoje działanie zawdzięcza trzem składnikom – kwasowi fitowemu, kojowemu oraz azelainowemu. Dodatkowo zawiera wyciąg z rumianku, który łagodzi podrażnienia oraz działa przeciwzapalnie – mówi dr Anna Deda z Body Care Clinic w Katowicach.
2. Laser frakcyjny
Blizny po trądziku należą do jednych z bardziej znienawidzonych przez mężczyzn defektów skórnych. Na przypadłość tę cierpi ponad 30 proc. ludzi i większości są to właśnie panowie. Aby pozbyć się tego nieestetycznego problemu, nie wystarczą niestety domowe sposoby, a pomocy musimy poszukać u specjalisty.
- Jednym z bardziej skutecznych rozwiązań, jakie proponujemy osobom, które chcą pozbyć się blizn potrądzikowych jest zabieg z wykorzystaniem lasera CO2RE. Jego działanie polega na wywołaniu mikroskopijnych uszkodzeń skóry poprzez podgrzanie tkanek, co stymuluje naturalne procesy naprawcze. Dzięki temu zabieg nie tylko likwiduje niechciane ślady po trądziku, ale również usuwa drobne zmarszczki na twarzy, zamyka rozszerzone pory oraz może zniwelować szpecące blizny po urazach czy zabiegach chirurgicznych – twierdzi kosmetolog.
Laser frakcyjny jest również idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn z nieestetycznymi rozstępami. Powstają one często na skutek intensywnych ćwiczeń, które mogą powodować przerwanie tkanki łącznej skutkując czerwonymi, a później jasnymi prążkami na skórze. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzi się również mezoterapia mikroigłowa.
3. Kriolipoliza
Tak zwany piwny brzuszek to bardzo powszechny problem u mężczyzn. Często ignorowany może prowadzić do o wiele groźniejszych konsekwencji niż niezadowalający wygląd. Cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, to tylko niektóre z przypadłości, jakie mogą towarzyszyć otyłości brzusznej.
- W walce z otyłością w pierwszej kolejności warto skorzystać z pomocy specjalisty, który opracuje dla nas specjalną dietę oraz plan ćwiczeń. Połączenie tych dwóch rzeczy i silna motywacja, to pewny sukces. Dodatkowo w połączeniu z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej możemy spodziewać się naprawdę imponujących wyników. W przypadku mężczyzn z tak zwaną oponką idealnie sprawdzi się zabieg kripolizy, który polega na zamrożeniu tkanki tłuszczowej, która następnie zostaje wydalona w naturalnych procesach fizjologicznych – mówi dr Anna Deda z Body Care Clinic.
Zabieg ten przynosi w krótkim czasie bardzo widoczne efekty i może pomóc w utracie 25-45% warstwy tłuszczu. W zależności od oczekiwań pacjenta zaleca się wykonanie od 1 do 4 zabiegów. Natomiast pierwszy efekt po wykonaniu kripolizy zobaczymy już po upływie ok. 3-4 tygodni.
4. Mezoterapia igłowa skóry głowy
Gęste, sile i błyszczące włosy to nie tylko marzenie kobiet, panowie również chcą mieć piękne fryzury. Zadbane włosy mogą skutecznie odjąć mężczyznom wizualnie kilka lat. Niestety panowie coraz częściej skarżą się na wypadające włosy, aż 80 proc. mężczyzn nie jest zadowolona z jakości oraz ilości swojego owłosienia. Powodów może być kilka: nadmierny stres, nieprawidłowe odżywianie się, zmiany hormonalne. Efekt jednak zawsze jest taki sam, cienkie i wypadające włosy.
- Ciekawym rozwiązaniem tego problemu jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Rezultaty są widoczne niemal natychmiast. Już po pierwszym zabiegu włosy znacznie mniej wypadają, ich cebulki regenerują się, a fryzura znacznie zwiększa swoją objętość. Dodatkowo po wykonaniu mezoterapii igłowej, skóra głowy staje się nawilżona, a włosy odzyskują swój blask. Zabieg należy wykonywać w serii 3-8 wizyt. Doskonałe efekty uzyskamy dzięki włączeniu do serii mezoterapii osocza bogatopłytkowego – podpowiada kosmetolożka.
Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu, warto na tydzień przed mezoterapią wcierać w głowę preparat z witaminą K. Dzięki tej prostej czynności uszczelnimy śródbłonki naczyń krwionośnych oraz zadziała przeciwzapalnie.
5. Depilacja
Usuwanie zbędnego owłosienia kojarzy nam się przede wszystkim z płcią piękną, a jednak ponad 60 proc. mężczyzn otwarcie przyznaje się, że stosuje różnego rodzaju sposoby depilacji. Pytanie brzmi: na jaką metodę się zdecydować - golenie, laser czy może bardzo popularną w ostatnim czasie pastę cukrową?
- Mężczyźni często sięgają po tradycyjną maszynkę do golenia, rozwiązanie to jest jednak krótkotrwałe oraz może powodować więcej szkody niż pożytku. Podczas usuwania owłosienia często dochodzi do podrażnień, efekt jest krótkotrwały, a włoski mogą wrastać. Dużo lepszym rozwiązaniem jest depilacja za pomocą pasty cukrowej, która jest hipoalergiczna i bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry. Dodatkowo jej składniki mają właściwości antybakteryjne oraz kojące, dlatego pasta cukrowa bardzo dobrze nadaje się do depilacji miejsc intymnych u panów. Oczywiście najskuteczniejszym sposobem pozbycia się zbędnego owłosienia jest zabieg z użyciem lasera, który idealnie sprawdzi się w okolicach pleców, ramion, czy pośladków – mówi dr Anna Deda.