Trwa ładowanie...
d2jwx39
Ciekawostki

Mężczyźni mówią "kocham" tylko dla seksu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni mówią "kocham" tylko dla seksu
(Thinkstockphotos)
d2jwx39

Kolejne badania amerykańskich naukowców zdają się potwierdzać szkodliwe i krzywdzące stereotypy.

O kobietach mówi się, że są bardziej uczuciowe, ale na wyznanie miłości pierwszy decyduje się mężczyzna. Nie należy jednak wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków, bo jemu chodzi głównie o seks - donosi "Journal of Personality and Social Psychology".

Pismo cytuje badania, z których wynika, że trzy czwarte mężczyzn w związkach heteroseksualnych średnio aż sześć tygodni wcześniej niż kobiety po raz pierwszy mówi partnerce, że ją kocha. Tak jednak jest do chwili, gdy zdobędą oni kobietę. Gdy już nastąpi ten "pierwszy raz" role się odwracają: do wyznań miłości bardziej skore są wtedy panie. A panowie stają bardziej powściągliwi.

d2jwx39

Według "Journal of Personality and Social Psychology", mężczyźni nie tylko są bardziej kochliwi, ale wolą też usłyszeć od partnerki "kocham cię" jeszcze przed rozpoczęciem współżycia. Odwrotnie niż kobiety, które wcale nie pragną wyznania miłości zanim pójdą z mężczyzną do łóżka. Wolą usłyszeć "kocham cię" później, już po zbliżeniu.

Dr Laura Berman pisze w komentarzu na łamach "Chicago Sun-Times", że mężczyźni chcą zbliżenia, bo pragną seksu, z kolei kobiety oferują seks, bo oczekują intymności. Jej zdaniem, tak różne oczekiwania szczególnie na początku znajomości są powodem nieporozumień między partnerami. Kobieta może bowiem oczekiwać, że seks jest zawiązaniem związku. Dla mężczyzny z kolei może on nie mieć większego znaczenia.

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz powiedział w rozmowie z PAP, że choć te badania nie są zaskoczeniem, to potwierdzają poglądy na miłość psychologii ewolucyjnej. "Mówią one o tym, że kobiety są bardziej ostrożne przy wyborze partnera seksualnego, bo więcej inwestują w związek i bardziej ryzykują. Mężczyznom łatwiej jest zdecydować się nawet na przelotną znajomość, bo w mniejszym stopniu obawiają się, że jej skutkiem może być ciąża" - twierdzi seksuolog. (PAP)

Od redakcji:

d2jwx39

Nie wiemy, w jaki sposób naukowcy doszli do wniosków przytoczonych w opublikowanych badaniach. Niestety, nie dane nam było poznać metodologii ich pracy, stąd wypada bronić męskiego honoru i zaprotestować, argumentując, że niniejsze stwierdzenie wydaje nam się zwyczajnie wyssane z palca.

Redakcja naszego serwisu ma zgoła odmienne zdanie dotyczące męskiej uczuciowości. Przyjęcie, że mężczyźni mówią "kocham" wcześniej niż kobiety tylko dlatego, że pragną seksu wydaje się zupełnie wydumane. Mężczyźni jako pierwsi wyznają miłość z zupełnie innego powodu: po prostu są odważniejsi!

Tak drogie panie. Kiedy Wy stracie się jeszcze zwodzić i kokietować, bojąc się odsłonić rąbek Waszych serc, my chwytamy przysłowiowego byka za rogi i szczerze wyznajemy co nam w duszy gra! A to, że naszą szczerość i zdjęcie z Waszych wątłych ramion tego ciężkiego brzemienia, jakim jest złożenie wyznania miłości, nagradzacie tak, jak umiecie najlepiej, to już zupełnie inna sprawa!

PFi

d2jwx39

Podziel się opinią

Share
d2jwx39
d2jwx39