Trwa ładowanie...
d1joxdj
Ciekawostki

Mężczyźni są lepszymi szefami!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni są lepszymi szefami!
(Thinkstock)
d1joxdj

Feministki od lat biją na alarm: kobiety są dyskryminowane w pracy! Jako przykład często przytacza się argument statystyk - kobiet jest zdecydowanie mniej na stanowiskach kierowniczych. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy w Polsce na kierowniczych stanowiskach jest 38 % kobiet, co jest wynikiem poniżej średniej europejskiej.

Mało? Być może. Gdyby jednak o płci swojego szefa mieli decydować sami pracownicy, kobiet mogło by być jeszcze mniej!

Ankiety przeprowadzone wśród pracowników w Wielkiej Brytanii są dla kobiet miażdżące: spośród 3 000 przebadanych osób zarówno kobiety, jak i mężczyźni wskazali, że wolą szefa zamiast szefowej.

d1joxdj

Dwie trzecie kobiet twierdzi, że na stanowisku kierowniczym woli mężczyzn, ponieważ wydają jasne komunikaty i mają precyzyjne oczekiwania, co sprawia, że współpraca z nimi jest prostsza. Rzadziej również bawią się w gierki za plecami pracowników i nie mają huśtawek emocjonalnych.

Jednym z poważniejszych zarzutów ze strony kobiet (!) do swoich szefowych jest kopanie przez nie dołków pod innymi i przynoszenie do pracy swojego życia osobistego, co zdecydowanie utrudnia zatrudnionym wykonywanie swoich obowiązków.

Mężczyźni, którzy wzięli udział w badaniu również nie oceniają kobiet-szefów zbyt dobrze - płeć piękna na stanowisku kierowniczym zamienia się w płeć nieznośną i 75 % mężczyzn woli od niej szefów w spodniach.

Badani skarżyli się również na ostry język kobiet-szefów i ich... zbytnie przejmowanie się swoim wyglądem.

d1joxdj

Jak podkreśla David Brown, jedna z osób przygotowujących badanie, wyniki ankiet wcale nie świadczą o tym, że kobiety mają istotne braki, przez które się "nie nadają" do rządzenia innymi: "Nikt nie sugeruje, że kobiety są za mało inteligentne, by pracować na wyższych stanowiskach, ale widocznie część z nich musi popracować nad sobą, być bardziej przystępna". "Trzeba pamiętać o tej jednej trzeciej respondentów, którzy stwierdzili, że za szefa wolą kobietę"- dodaje.

Jako argument za kobietami na kierowniczych stanowiskach najczęściej wskazywano na ich większą wyrozumiałość, przyjazne nastawienie i zrozumienie dla osób mających dzieci.

d1joxdj

Podziel się opinią

Share

d1joxdj

d1joxdj