Trwa ładowanie...
26-01-2015 07:53

Mężczyźni wybrali kobietę idealną. Nie tylko wygląd ma dla nich znaczenie

Mężczyźni wybrali kobietę idealną. Nie tylko wygląd ma dla nich znaczenieŹródło: Shutterstock.com
d2ospbl
d2ospbl

Ile osób, tyle gustów. Ta prawidłowość ma zastosowanie w wielu dziedzinach. Także, gdy chodzi o sferę kobiecych wdzięków. Dla niektórych mężczyzn najważniejszy jest biust, drudzy doceniają kształtne pośladki i pełne usta, a jeszcze inni uwielbiają długie szyje. Ale gdy mowa o kobietach, nie można też zapominać o innych cechach. A czy istnieje ktoś taki jak kobieta idealna?

Nawet jeśli nie, to respondenci, którzy brali udział w przeprowadzonym niedawno badaniu, stworzyli portret damy doskonałej. W oparciu o udzielane odpowiedzi powstał obraz dziewczyny perfekcyjnej, która wpisuje się w gusta znaczącej części panów. Jak wygląda, jak się zachowuje i co ma do zaoferowania ta, którą uznano za wzorcową?

To, co wymaga podkreślenia już na samym początku, to fakt, że mężczyźni, którzy brali udział w ankiecie, bardzo dużą wagę przykładali nie tylko do walorów fizycznych. Równie ważny był dla nich charakter oraz to, co kobieta ma w głowie. W sumie "przeegzaminowano" 145 tysięcy mężczyzn. Podczas eksperymentu zastosowano dość ciekawy zabieg. Ci, którzy odpowiadali na pytania, do każdej cechy mogli przypisać konkretną wartość wyrażoną w dolarach. Wybierając kolor oczu, włosów czy cechy charakteru nie mogli przekroczyć budżetu wynoszącego 135,07 dolara. Dlaczego właśnie taka kwota? Tyle, według szacunków, mężczyźni wydają średnio na pierwszą randkę.

Ale do rzeczy! Jak w końcu powinna wyglądać ta wymarzona dla większości kobieta? Po podsumowaniu wszystkich odpowiedzi okazało się, że niespodzianek nie będzie. Ta wyjątkowa, wyśniona, jedyna w swoim rodzaju niewiasta, powinna mieć włosy blond i niebieskie oczy. Dobrze jest, gdy dysponuje zgrabnym, szczupłym ciałem. Powinna być też mądra, a przynajmniej ambitna. Jak się bowiem okazuje, nie bez znaczenia jest dyplom wyższej uczelni. Kobieta doskonała powinna też unikać używek. Nie może palić, a po alkohol wolno jej sięgać tylko okazjonalnie.

d2ospbl

A w jaki sposób wyceniano poszczególne cechy? Jeśli chodzi o wygląd, włosy blond okazały się podstawą i stanowiły olbrzymią część przyznanego budżetu. Mężczyźni średnio wyceniali ich wagę na 59,31 dolarów, niewiele mniej "wydali" na smukłe ciało (55,43 dolara). Niespodziankę dla niektórych może stanowić fakt, że większe znaczenie miało dla mężczyzn wykształcenie kobiety - za dyplom wyższej uczelni przydzielano średnio 59,90 dolara.

- Kobieta idealna musi posiadać zarówno styl, ale i mieć do zaoferowania jakąś treść - zauważa Brandon Wade, szef serwisu WhatsYourPrice.com, który zdecydował się przeprowadzić niecodzienny eksperyment. - Badania potwierdziły, że mężczyźni są skłonni wydać na intelekt oraz wykształcenie tyle samo, co na jej walory fizyczne.

Podobne badania przeprowadzane były już wielokrotnie. Zazwyczaj, szczególnie w kwestii wyglądu, okazywało się, że kobieta idealna to mieszanka pierwiastków pochodzących od różnych właścicielek. Zrealizowana w ubiegłym roku wśród mężczyzn ankieta wykazała, że kobieta idealna miałaby włosy Scarlett Johansson, twarz Megan Fox, piersi Kim Kardashian, biodra Kelly Brook i nogi modelki Rosie Huntington-Whiteley

Czy tak naprawdę wygląda ideał kobiety? Podobne wybory dokonywane są demokratycznie, a system demokratyczny - jak wiadomo - nie jest idealny. Pewnie i w tym wypadku niektórzy będą kręcić nosem i stwierdzą, że skoro ma się podobać wszystkim, to po trosze w wielu dziedzinach jest do niczego. Cóż, pozostaje to zaakceptować. Jak mawiał Winston Churchill, demokracja to najgorszy system, ale nic lepszego nie wymyślono.

d2ospbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ospbl