Trwa ładowanie...

Mikołajkowa "Fotowymiana" GTF

Share
Mikołajkowa "Fotowymiana" GTF
dn21zb6

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne, to stowarzyszenie łączące pasjonatów i profesjonalistów fotograficznych od 1947 roku. Obecnie GTF prowadzi dostępne dla wszystkich cotygodniowe spotkania, darmowe Otwarte Warsztaty Fotograficzne oraz organizuje wystawy, plenery i spotkania z ciekawymi fotografami.

Bardzo miłą klubową tradycją GTF jest coroczna Fotowymiana Mikołajkowa. Spotkanie, na które członkowie przynoszą swoje najciekawsze zdjęcia, oprawione lub w inny sposób przygotowane do ekspozycji - w prezencie. Wszystkie zdjęcia trafiają do wspólnej puli, z której później uczestnicy Fotowymiany losują swój prezent na Mikołajki.

W tym roku formułę chcielibyśmy poszerzyć o udział w Fotowymianie innych zaproszonych przez naszych członków indywidualnie ich znajomych fotografów - przyjaciół z branży lub innych zawodowych i amatorskich stowarzyszeń jak np ZPAF lub GTTF.

dn21zb6

Liczymy w ten sposób na udział w Fotowymianie zarówno osób związanych w jakiś sposób z GTF na przestrzeni wielu lat naszej działalności jak i młodych fotografów, których nasi członkowie poznali na swoich własnych fotograficznych ścieżkach. Jest to pierwszy krok w stronę nadchodzącej 70-tej rocznicy powstania GTF.

Informacje o tym i innych wydarzeniach GTF znajdują się zawsze na stronie GTF oraz na klubowym fanpage.

Na czym polega i jak odbywa się Fotowymiana GTF
Każdy uczestnik przynosi jedno zdjęcie lub zestaw własnego autorstwa, kompletnie oprawione, wydrukowane lub naklejone na sztywny podkład lub przygotowane w passe-partotu (gotowe do umieszczenia w ramce). Można też oczywiście przynieść więcej zdjęć i po prostu obdarować nimi znajomych poza pulą oficjalną. W tym temacie nie ma reguł :)
Ważne, by zdjęcie było podpisane minimum imieniem i nazwiskiem a najlepiej posiadało pełen porządny opis jak karze zdjęcie mieć powinno.
Zdjęcia przekazane na Fotowymianę zostają oznaczone numerkami i kolejno każdy uczestnik losuje dla siebie zdjęcie ‚w prezencie mikołajkowym’. Jeśli wylosuje zdjęcie własne, los wraca do puli i losujemy ponownie.
Jeśli po wylosowaniu zdjęcia przez każdego uczestnika zostaną jeszcze jakieś w puli (bo np ktoś dał więcej niż jedno zdjęcie) – decydujemy na żywo, czy losować będą inni goście, którzy nie dali zdjęć na wymianę czy kolejno ‚drugą rundę’ uczestnicy – to jest zawsze decyzja demokratyczna na miejscu.

informacja prasowa/GTF fot. Adam Dereszkiewicz

dn21zb6

Podziel się opinią

Share
dn21zb6
dn21zb6