Trwa ładowanie...

Militaria dla zawodowców. Rękawice taktyczne na zimę

Chronią skórę nie tylko przed zranieniem i odciskami, ale również przed chłodem. W dodatku zapewniają pewny chwyt w każdej sytuacji, nawet w wodzie. Rękawice taktyczne to rozwiązanie dla facetów, którzy cenią wytrzymałość i chcą być gotowi na każdą sytuację.

Militaria dla zawodowców. Rękawice taktyczne na zimęŹródło: Shutterstock.com
dys2d1t
dys2d1t

Polecamy rękawice taktyczne, które zapewnią ci komfort podczas wykonywania obozowych czynności lub innych prac wymagających dużej precyzji.

Pewny chwyt

Zarówno podczas pracy w niesprzyjających warunkach, na przykład w deszczu czy na rybach, jak i w warsztacie duży problem stanowią ślizgające się dłonie. Jakakolwiek ciecz, smar lub pot na dłoniach sprawiają, że odkręcenie najmniejszej śruby nie obejdzie się bez odpowiednich narzędzi. Dlatego warto mieć ze sobą rękawice taktyczne, w których wewnętrzna strona wykonana jest z wzmocnionego, antypoślizgowego materiału. Dzięki temu praca będzie przyjemnością.

Z palcami czy bez

W przypadku, gdy chcesz wykonywać bardzo precyzyjne czynności, w których liczy się odpowiedni nacisk, możesz zdecydować się na rękawice bez palców. Dzięki temu z jednej strony ochronisz wnętrze dłoni, a z drugiej możesz wygodnie operować drobnymi narzędziami. Oczywiście w dobrze dopasowanych rękawicach taktycznych będziesz w stanie podnieść szpilkę z płaskiej powierzchni, jednak czasem warto skusić się na praktyczne modele, które zabezpieczą dłonie i nie wpłyną na zdolności manualne.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Odpowiednia czułość palców

Prawdziwe rękawice taktyczne to nie tylko pewny chwyt, ale również odpowiednia jakość materiału. Ekwipunek survivalowy może być przykładem tego, jak połączyć wytrzymałość z wygodą. Newralgiczne miejsca są dodatkowo wzmocnione grubszą warstwą tkaniny, która zapobiega przetarciom, a jej grubość jest tak dobrana, by nie zaburzać czucia dłoni i zapewnić odpowiednie ciepło podczas pracy na powietrzu. W gruncie rzeczy z czasem zapomnisz, że masz je na dłoniach. Odpowiedni materiał redukuje wibracje, a także ściśle przylega do powierzchni palców.

Najlepsza ochrona dla dłoni

Nie tylko survival wymaga pełnej sprawności rąk. Niezależnie od tego, czy jedziesz na ryby, czy akurat chcesz naprawić samochód, zadanie będzie o wiele trudniejsze, jeśli się zranisz podczas pracy. Nawet niewielkie skaleczenie czy opatrunek na ręce sprawi, ze ból utrudni ci wykonywanie najprostszych czynności czy sprawne operowanie narzędziami. Dlatego zarówno survivalowców, jak i osoby pracujące na zewnątrz zainteresują sprawdzone, niezawodne i tanie militaria.

Przed dokonaniem zakupu oczywiście powinno się dobrać rozmiar rękawic do dłoni. Nowoczesne rękawice zapobiegają poceniu się dłoni i przylegają do skóry. Pamiętaj również o tym, by sprawdzić rodzaj zapięcia. Jeśli będzie kiepskiej jakości, z czasem zacznie się odpinać i zawadzać o ubranie. Zapięcie jest kluczowe dla usztywnienia dłoni i zapobiegnięcia urazom.

dys2d1t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dys2d1t