Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
piwo
31-10-2017 13:16

Miłośnicy piwa ponownie spotkają się w Poznaniu

Zbliża się impreza, na którą wszyscy miłośnicy piwa czekają cały rok. Tegoroczna edycja Poznańskich Targów Piwnych to blisko 1000 różnych piw, wyśmienite jedzenie, wykłady, koncert, Piwna Mila i wiele innych atrakcji!

Miłośnicy piwa ponownie spotkają się w PoznaniuŹródło: Fotolia
d23yppn
d23yppn

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to unikatowe wydarzenie. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja, by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. 16-18 listopada 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, już po raz piąty odbędą się Poznańskie Targi Piwne – największe piwne wydarzenie w Polsce!

Coraz więcej Polaków bez względu na wiek, pozycję społeczną oraz zawód sięga po ten trunek, doceniając bogaty wachlarz jego aromatów i smaków. Podobnego zdania są organizatorzy zbliżających się Poznańskich Targów Piwnych. Tegoroczna oferta została przygotowana nie tylko z myślą o koneserach, od dawna zanurzonych w atmosferze złocistego napoju, ale również o początkujących miłośnikach piwa, którzy dopiero odkrywają świat wyjątkowych, smakowych doznań. Dla wystawców oraz uczestników przewidziano ponad dwukrotnie większą niż poprzednio przestrzeń - 14,181 m2 wypełnionych stoiskami, sceną oraz innymi atrakcjami. Czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji?

Rekordowa liczba wystawców

Przez trzy dni uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami sztuki piwowarskiej, skosztować piwa z ponad 70 rzemieślniczych browarów, oferujących blisko 1000 różnych piw. W ofercie festiwalowej znalazły się trunki prawie we wszystkich stylach świata. Nie zabraknie też miodów pitnych i cydrów!

Idea Poznańskich Targów Piwnych nie ogranicza się wyłącznie do degustacji piwa. Impreza to również możliwość spotkań z autorytetami w tej dziedzinie oraz wysłuchania wielu ciekawych prelekcji na jego temat. Na targowej scenie wystąpią osobistości doskonale znane i szanowane w branży piwowarskiej.
– Poznańskie Targi Piwne stanowią doskonałe miejsce do rozmów na temat trendów i zjawisk zachodzących na rynku piwa, a także wymiany spostrzeżeń odnośnie wybranych gatunków tego trunku. To również niepowtarzalna okazja aby spotkać piwowarów, którzy z przyjemnością dzielą się barwnymi anegdotami, historiami, a nawet sekretami związanymi z tą ciekawą profesją. Stawiamy na edukację naszych gości, którzy dzięki przyswojonej w ten sposób wiedzy mogą później samodzielnie zgłębiać tajniki fascynującego świata smakowych doznań – podkreśla Grzegorz Stachurski, organizator Poznańskich Targów Piwnych, współzałożyciel browaru Setka, sędzia piwny, sensoryk, a prywatnie miłośnik piwa i otaczającej go kultury.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeszcze więcej atrakcji

Smakosz dobrego piwa to najczęściej również wielbiciel dobrego jedzenia. Dlatego w sąsiadującej hali w tym samym czasie podczas Street Food Spot będzie można skosztować dań głównych, przekąsek, słodyczy i napojów bezalkoholowych z blisko 50 food trucków i stoisk gastronomicznych.

Gala finałowa X Konkursu Piw Rzemieślniczych, IX Poznański Konkurs Piw Domowych czy Piwna Matura, to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. W strefie chilloutu i rozrywki odwiedzający będą mogli uczestniczyć w zajęciach Beer Yogi, zagrać w piłkarzyki lub planszówki, a na najmłodszych czekają zajęcia plastyczne!

d23yppn

Koncert zespołu Tołhaje poprzedzi tegoroczną galę finałową Konkursu Piw Rzemieślniczych Kraft Roku. Tołhaje − wirtuozi stylistyki etno i folkowej, przywiozą ze sobą cudowną muzykę Karpat i niesamowitą energię. Twórczość zespołu doceniła m.in. stacja HBO Polska zapraszając ich do współpracy przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do serialu „Wataha”.

Poznańskie Targi Piwne, to coś więcej niż piwo

W atmosferze dobrej zabawy zwracana będzie także uwaga na istotne kwestie społeczne. Impreza, która skupia wokół siebie tak wiele osób z różnych środowisk jest również platformą do dzielenia się wiedzą na temat zdrowia.

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego golibrody i fryzjera. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację "Kapitan Światełko", której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

Przyjdź na Poznańskie Targi Piwne, będziesz miał okazję do spotkania się ze znajomym przy pysznym piwie i wyśmienitym jedzeniu, korzystając z usług profesjonalnego barbera zadbasz o nienaganną prezencję rosnącego wąsa, a na koniec zrelaksujesz się w strefie chilloutu!

d23yppn

Jak co roku, przy wyjściu na uczestników czekać będzie sklepik festiwalowy, a w nim bogata oferta gadżetów m.in.: szklanki marki Spiegelau − jedna z najlepszych i najstarszych niemieckich hut, koszulki, torby na piwo, plakaty i kilka niespodzianek.

Więcej informacji na: http://targipiwne.pl/ oraz https://www.facebook.com/targipiwne/
Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

Godziny otwarcia:
czwartek 16.00-24.00
piątek 12.00-1.00
sobota 12.00-1.00

d23yppn

Bilety można zakupić w przedsprzedaży internetowej na portalach: tixer.ploraz ticketpro.pl lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.

Cena biletu jednodniowego wynosi 20 zł.
Cena 3-dniowego karnetu to 45 zł. Karnety dostępne są jedynie w przedsprzedaży internetowej.
Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

d23yppn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23yppn