Trwa ładowanie...
13-01-2015 15:31

Miss Egzotica z Omenaa Foundation dla Tolerancji i Edukacji

Share
Miss Egzotica z Omenaa Foundation dla Tolerancji i EdukacjiŹródło: myszkowski.net
d45b0p3

Omenaa Mensah jest Ambasadorką Miss Egzotica i od początku wspiera ideę oraz przesłanie projektu. Fundacja Omeny Mensah zajmuje się budowaniem postaw tolerancji i wzbudzeniem w dzieciach i młodzieży pozytywnych refleksji na temat odmienności innych kultur i narodów oraz zachęcaniem do zainteresowania się losem grup mniejszościowych. Rozwija emocje i empatię a tym samym uczy szacunku do innych ludzi i przeciwdziała dyskryminacji. Pokazuje, że ludzie są równi bez względu na kolor skóry czy wyznanie.

Miss Egzotica wspólnie z Omenaa Foundation wspiera projekt Tolerancja oraz Edukacja.

'Chcemy pomóc tym, którzy nie mają dostępu do edukacji. Mamy w planach wybudowanie szkół tam gdzie są najbardziej potrzebne a tym samym dać dzieciom szansę na lepsze życie. Chcemy także wznowić wymianę studencką między Polską a krajami Afrykańskim – kiedyś było to praktykowane i warto do tego wrócić. Stworzymy także cykl szkoleń dla dzieci i młodzieży w których nauczymy takich słów jak tolerancja, dyskryminacja czy mniejszości narodowe. Pokażemy kulturę innych państw za pomocą multimedialnych narzędzi, dzięki którym wiedza zostanie przekazana w nowoczesny i przystępy sposób. Nasze programy skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedze o innych kulturach i narodach, pokażemy ich tradycje, obyczaje i wierzenia. Udowodnimy, że żadna kultura nie jest gorsza, wszystkie są równe i ciekawe, czasem jednak za mało o nich wiemy. Będziemy mieli także coś dla fanów takich przedmiotów jak biologia czy fizyka. Nasze warsztaty będą się jednak różniły od typowych lekcji w ławkach szkolnych, u nas wiedza będzie
przekazana za pomocą eksperymentów dokonywanych przez uczniów, wszystkie obiekty będzie można dotknąć i zobaczyć z bliska’ - mówi Omenaa.

d45b0p3

Honorowymi Ambasadorami Miss Egzotica są: Mariusz Pudzianowski, Omenaa Mensah, Aleksandra Szwed, Patricia Kazadi, Kyss Major, Byron Cox, Ene Onuh, Anna Kalata, Davina Revees (Miss Nowego Jorku). Podczas finału V edycji projektu Miss Egzotica - 14-go lutego 2015 roku w Blue City, wspólnie z Omenaa Foundation, przeprowadzimy pokaz mody z udziałem Kolorowych Dzieci. Ambasadorką, młodego pokolenia, jest uczestniczka tegorocznej edycji ME, Matylda Silecka. Polskie urzędy stanu cywilnego rejestrują rocznie ok. 8 tys. związków zawartych przez Polaków (Polki) z cudzoziemcami.

Globalizacja, skutkująca zmianami w społeczeństwie i gospodarce, wynikająca między innymi z gwałtownego wzrostu międzynarodowej wymiany handlowej i kulturowej, zwiększeniem wymiany informacyjnej, wzrostu handlu międzynarodowego oraz inwestycji zagranicznych, rosnącej integracji i współzależności między jednostkami działającymi globalnie na platformie społecznej, politycznej czy ekonomicznej zauważalnym stał się fakt, iż coraz więcej przebywających w Polsce osób /dziewcząt/, zarówno tych nieposiadających obywatelstwa jak i rodowitych Polek, cechuje oryginalny typ urody określany mianem egzotycznego.

Według danych GUS Polacy zawierają rocznie ponad 20 tyś. związków małżeńskich z obcokrajowcami. Polskie urzędy stanu cywilnego rejestrują każdego roku ok. 8 tys. związków zawartych przez Polaków (Polki) z cudzoziemcami poza granicami kraju.

Efektem tego jest coraz więcej kolorowych dzieci. Jednym z następstw tego procesu jest wzmożony kontakt odmiennych kultur. Nikt nie może uciec od tej konfrontacji, dlatego edukacja na ten temat jest niezbędna na każdym etapie edukacji.

d45b0p3

Projekt Miss Egzotica International jest skierowany do osób mieszkających w Polsce, które pochodzą z obcych krajów, których rodzice (lub jeden z rodziców) przybyli do Polski, zamieszkali w Polsce, podjęli pracę, studia, założyli rodziny. Projekt pokazuje Polskę jako kraj atrakcyjny pod względem gospodarczym, edukacyjnym, klimatycznym dla innych narodów. Z drugiej strony uzmysławia, że Polki reprezentują nie tylko typowy ‚słowiański’ typ urody.

Przesłaniem projektu jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata, propagowanie postaw proekologicznych, solidarność z ubogimi Trzeciego Świata.

Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

d45b0p3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45b0p3