Trwa ładowanie...

Miss Polonia i Gwidon Borucki w Australii!

Miss Polonia i Gwidon Borucki w Australii!Źródło: Biuro Miss Polonia
d19qi2n
d19qi2n

W marcu, obecnie panująca Miss Polonia 2008 Angelika Jakubowska wyruszyła do Australii, aby uczestniczyć w inauguracyjnym wyścigu Formuły 1. Oprócz wielu emocji towarzyszących obserwowaniu toru, na którym ścigała się czołówka rajdowców Formuły 1, w tym jedyny Polak w stawce – Robert Kubica, na Angelikę czekało mnóstwo niespodzianek.

Kilkudniowy pobyt w Australii obfitował w wiele atrakcji – m.in. rejs statkiem u wybrzeży Sydney, wizyta w australijskim zoo, wycieczka po nadmorskim szlaku 12 Apostołów a także spotkanie z Polonią mieszkająca na antypodach.

W Klubie Syrena, do którego zaproszona została Miss Polonia 2008 Angelika Jakubowska, doszło do spotkania z Polakami od lat mieszkającymi w Melbourne. Gościem honorowym spotkania był rodowity krakowianin, Gwidon Borucki, pierwszy mąż Renaty Bogdańskiej, późniejszej żony generała Andersa, znany aktor i piosenkarz, pierwszy wykonawca pieśni patriotycznej „Czerwone maki na Monte Casino”

d19qi2n

Zobacz również:

PIĘKNE POLKI I LUKSUSOWY HOTEL
Mimo sędziwego wieku – urodzony 2 września 1912 roku jako Gwidon Alfred Gottlie, 97 letni jegomość – nie pozostaje bierny w swojej działalności. W wieku 93 lat przeprowadził się do Melbourne, gdzie aktywnie uczestniczy w życiu tamtejszej Polonii. Jest częstym gościem w szpitalach i domach starców, gdzie swoim nie unikatowym wykonaniem pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino” wzrusza do łez.

Czy jeszcze będzie mu dane przyjechać do Polski? Oby czas na to pozwolił…

d19qi2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19qi2n