Trwa ładowanie...

Miss World bez bikini!

Miss World bez bikini!Źródło: Eastnews
d3zsryy
d3zsryy

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie gołąbki bez mięsa albo kakao na wodzie? Pewnie że tak, ale czy chcielibyście coś takiego zjeść i wypić? Bo właśnie takie danie - oczywiście symbolicznie - zaserwują nam organizatorzy konkursu Miss World 2013.

A wszystko przez religię! Nie jesteśmy orędownikami ordynarnego rozbierania się i uważamy, że niektóre religijne nakazy zalecające skromność ubioru nie są pozbawione sensu. Czy jednak te zasady powinny obowiązywać podczas konkursów piękności? Niestety tak będzie we wrześniu obecnego roku w trakcie gali finałowej Miss World 2013, która odbędzie się na indonezyjskiej wyspie Bali. O tytuł najpiękniejszej kobiety świata będzie walczyć 130 kandydatek, w tym urocza Miss Polski 2012 - Katarzyna Krzeszowska.

Jak poinformowała na oficjalnej stronie konkursu Julia Morley, prezes komitetu organizacyjnego, tegoroczne finalistki nie będą występować w strojach kąpielowych - zamiast tego panie przywdzieją sarongi - tradycyjne malajskie spódnice. O rezygnację z bikini zaapelował prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono, prosząc o poszanowanie muzułmańskich zwyczajów, w myśl których strój kąpielowy, jako forma obnażania się, odziera kobietę z godności.

O tym, jak zdeterminowani potrafią być islamiści, przekonała się niedawno Lady Gaga, której koncert na Bali został odwołany z powodu zbyt prowokacyjnego stroju artystki.

d3zsryy

Inna sprawa, że na samej wyspie religijne zalecenia przyjmuje się wybiórczo. Na plażach Bali, będącej prawdziwym turystycznym rajem, obleganym rocznie przez tysiące turystów, głównie z Rosji, można zobaczyć setki kobiet odzianych w mało skromne stroje kąpielowe, a niekiedy nawet opalających się topless. Jak widać, turyści zostawiający swoje dolary w miejscowych hotelach nie są już traktowani tak surowo.

Cóż, być może nam wypada się cieszyć? Reprezentantka Polski, Katarzyna Krzeszowska ma tak ładną buzię, że jej rywalki już teraz powinny zacząć się bać, wiedząc, że nie mogą skierować uwagi jurorów na inne kobiece atrybuty... Drżyjcie, Katarzyna Krzeszowska Miss World 2013 nadchodzi!

Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska

PFi/ Puch

d3zsryy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zsryy