Trwa ładowanie...

Mobilna telewizja Orange TV Go na wakacje – jak działa i dlaczego warto z niej skorzystać?

Nikt kto wyjeżdża na wakacje, nie planuje spędzić ich przed telewizorem w hotelowym pokoju bądź pensjonacie. Jednak po wielu godzinach wędrówek lub czasie spędzonym na plaży chwila relaksu z ulubionym serialem czy filmem często jest idealnym zwieńczeniem dnia. Nie można też zapomnieć, że - zwłaszcza nad polskim morzem - pogoda bywa kapryśna. Warto wówczas mieć w zanadrzu rozwiązanie, które pozwoli nam i dzieciom zająć czas. Może nim być mobilna telewizja Orange TV Go. Jak działa ta usługa i jakie daje możliwości? Sprawdźmy!

Mobilna telewizja Orange TV Go na wakacje – jak działa i dlaczego warto z niej skorzystać?Źródło: Materiały prasowe
ddcomqz
ddcomqz

Czym jest Orange TV Go?

Orange TV Go to telewizja mobilna, czyli taka, którą można oglądać za pośrednictwem smartfona, tabletu czy laptopa w prawie dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do internetu – zarówno mobilnego, jak i za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Orange TV Go to usługa powiązana z tradycyjną telewizją dostarczaną przez operatora. Oznacza to, że skorzystać mogą z niej abonenci, którzy posiadają już wykupioną usługę stacjonarną. Wystarczy zatem podczas wyjazdu na wakacje wziąć ze sobą opisany wyżej sprzęt, aby cieszyć się dostępem do ulubionych kanałów.

Więcej informacji o Orange TV GO można znaleźć pod adresem https://www.orange.pl/view/orange-tv-go.

Jakie kanały dostępne są w Orange TV Go?

W ofercie mobilnej telewizji Orange dostępne są takie same kanały jak w ofercie stacjonarnej. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na różne ograniczenia licencyjne i prawne nie wszystkie kanały mogą być oglądalne poza domem, czyli na przykład na wakacjach. Dotyczy to jednak niewielkiej liczby kanałów i filmów VOD – dominująca część jest dostępna zawsze i tylko czeka na włączenie. Trzeba też dodać, że wiele z transmisji na żywo, głównie sportowych, ma dodatkowo tak zwaną geoblokadę, czyli można z nich korzystać tylko na terenie Polski. Nie jest to jednak mankament usługi samej w sobie – wynika to bowiem z zasad dysponowania prawami do pokazywania niektórych transmisji.

Mobilna telewizja Orange – o tym musisz wiedzieć

Każdy użytkownik mobilnej telewizji Orange powinien pamiętać też o kilku kwestiach technicznych, związanych z odbiorem usługi. Po pierwsze o wiele lepiej jest korzystać z Orange TV Go, gdy jest się połączonym z siecią Wi-Fi, a nie z internetem mobilnym. Wszystko dlatego, że streaming telewizji zużywa dużo danych, a przez to można szybko wykorzystać cały dostępny pakiet.

ddcomqz

Minimalna prędkość internetu wymagana do poprawnego odbioru telewizji wynosi 1 mb/s. Trzeba też mieć świadomość, że z usługą jednocześnie mogą być powiązane maksymalnie trzy urządzenia. Dużą wygodą jest możliwość oglądania na każdym z urządzeń różnych kanałów – w tym samym czasie, w którym dzieci oglądają bajki, rodzice mogą oglądać film lub serial.

Jak włączyć Orange TV Go?

Włączenie Orange TV Go jest bardzo proste i można je wykonać na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest włączenie usługi z poziomu dekodera telewizji stacjonarnej. Drugi sposób wymaga ściągnięcia aplikacji telewizji mobilnej na smartfon lub tablet, a następnie zalogowania się do usługi danymi podanymi w umowie. Do zalogowania się można też skorzystać z QR kodu, który wyświetli się na ekranie telewizora – wówczas wystarczy go zeskanować urządzeniem mobilnym.

Za pośrednictwem ściągniętej aplikacji można później oglądać programy telewizyjne na żywo, a także skorzystać z biblioteki VOD. Trzecim sposobem jest oglądanie telewizji mobilnej Orange przez serwis internetowy – tam również wystarczy się zalogować i od razu można wybrać ulubiony kanał.

Dlaczego warto skorzystać z Orange TV Go?

Orange TV Go to idealne rozwiązanie na wakacje – zapewni rozrywkę po dni pełnym emocji, ale również da zajęcie, gdy nie dopisze pogoda. Jednak również w domu może okazać się to przydatna usługa – każdy z domowników będzie mógł oglądać swój ulubiony program bez obawy o to, że z telewizora korzysta już inny członek rodziny.

Artykuł sponsorowany

ddcomqz
ddcomqz