Trwa ładowanie...

Mocna skóra i dobry wygląd. Wybieramy praktyczny portfel

Elegancki portfel to podstawowy dodatek każdego zadbanego mężczyzny. Skóra wysokiej jakości z prostym i eleganckim wykończeniem oraz dopasowanie do potrzeb osoby noszącej to trzy główne cechy, które musi mieć dobrej jakości portfel.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Mocna skóra i dobry wygląd. Wybieramy praktyczny portfel
Źródło: Pixabay
d2jrix2

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Warto poszukać inspiracji w sieci i wybrać dodatki, które będą nie tylko eleganckie, ale również praktyczne. Dobrej jakości portfel może kosztować nawet kilkaset złotych, jednak jeśli chcesz sprawić sobie lub bliskiej osobie przyjemność, nie musisz przepłacać. Z powodzeniem znajdziesz tańsze modele, które również posłużą przez wiele lat.

Elegancki wygląd

Przede wszystkim pamiętaj o odpowiednim kolorze. Dobrze, by wszystkie elementy galanterii były w tym samym kolorze. Czerń jest przy tym o wiele łatwiejsza do dopasowania niż brąz, jest również uznawana za bardziej oficjalny kolor. Czarny portfel będzie dobrze się prezentować w połączeniu ze skórzanym paskiem od zegarka czy spodni.

Skupiając się na wyglądzie, warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych komponentów. Przed zakupem portfela sprawdź, czy wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Zapnij i odepnij go kilkukrotnie, by sprawdzić, czy zatrzask nie będzie sprawiać problemów. Zwróć uwagę na to, jak portfel wygląda po złożeniu oraz czy wszystkie szwy zostały starannie wykonane. Niech nie zwiedzie cię wysoki połysk portfela, najlepsze modele powinny być wykonane ze skóry licowej o bardzo delikatnym pobłysku. Jeśli skóra błyszczy zbyt mocno, prawdopodobnie pokryto ją grubą warstwą lakieru, a to może oznaczać materiał słabej jakości.

Pixabay
Źródło: Pixabay

Kwestie praktyczne

Zwróć uwagę również na to, jak dużo miejsca potrzebujesz. Portfel musi pomieścić wszystko, czego potrzebujesz każdego dnia w pracy lub podczas wyjścia na zakupy. Jeśli nosisz ze sobą dużo bilonu i gotówki, lepiej wybrać pokaźny portfel z wieloma przegródkami. Jeżeli natomiast większość transakcji opłacasz kartą, możesz wybrać model bez bilonówki, dzięki czemu oszczędzisz sporo miejsca.

Poziomo czy pionowo

Każdy typ ma swoje zalety. Pionowe portfele uznawane są za bardziej klasyczne, mają więcej przegródek i miejsca na dodatkowe karty, ale z drugiej strony są nieco grubsze niż odpowiedniki poziome. Portfel poziomy z powodzeniem zmieści się w kieszeni spodni czy marynarki.

Zwróć uwagę na to, jak ułożone są kieszonki. Jeśli wsuwasz karty poziomo, praktycznie niemożliwe jest, by po zamknięciu portfela jakiekolwiek dokumenty czy wizytówki się wysunęły. Z kolei jeśli wylot kieszonki skierowany jest ku górze, możesz liczyć się z tym, że z biegiem czasu przy częstym wyciąganiu dokumenty zaczną się samoistnie wysuwać.

Portfel to nie wszystko

Czasami warto również postawić na inne przemyślane dodatki, takie jak dodatkowe etui na dokumenty, dzięki któremu możesz zabrać ze sobą dowód osobisty, prawo jazdy czy kartę płatniczą bez potrzeby wyciągania wszystkich dokumentów. Zakup etui działa również w drugą stronę. Wiele sklepów oferuje różnego rodzaju benefity w zamian za założenie karty stałego klienta, a w związku z tym ciężko przechowywać je wszystkie w jednym miejscu. Możesz trzymać nadmiarowe karty w etui i w ten sposób zachować promocyjne ceny nie wypychając portfela.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2jrix2

Podziel się opinią

Share
d2jrix2
d2jrix2