Modne męskie fryzury – włosy krótkie, średnie, długie, z zakolami

Nieważne, jakiej długości mężczyzna ma włosy. Nawet posiadanie zakoli nie wyklucza zrobienia eleganckiej i przede wszystkim modnej fryzury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Męskie fryzury coraz częściej polegają na zaczesywaniu włosów
Męskie fryzury coraz częściej polegają na zaczesywaniu włosów (Pixabay.com, Fot: pixabay.com/Kiratguraya)

Modne męskie fryzury z krótkimi włosami

Z mody chyba nigdy nie wyjdzie prosta, męska fryzura à la David Beckham, którą sprawny fryzjer zrobi w mniej niż 10 minut przy użyciu maszynki do włosów. Równomiernie obcięte włosy o długości jednego centymetra nie potrzebują żadnego układania i środków do utrwalania.

Może nie jest to jedna z tych modnych męskich fryzur, która od razu zwróci uwagę każdej kobiety, ale tak ostrzyżony mężczyzna również wygląda atrakcyjnie. Jest jednak jeden warunek – głowa mężczyzny musi być dość kształtna. Krótka fryzura może bowiem dość brutalnie obnażyć niezgrabny kształt głowy mężczyzny, choć pomóc może jedna metoda – górę można przystrzyc nożyczkami, a jedynie boki ogololić maszynką.

Modna wśród mężczyzn jest też krótka fryzura z efektem potarganych włosów. Do zrobienia takiej fryzury wymagane jest zapuszczenie włosów na co najmniej 4 centymetry długości. Tak krótkie włosy nie chcą się raczej samoistnie „potargać”, dlatego do zrobienia tej męskiej fryzury potrzebna jest pasta do włosów.

Identyczna długość włosów pozwoli na ułożenie fryzury z włosami stojącymi niemal idealnie pionowo, czyli tzw. stójki. Do zrobienia tej modnej fryzury przyda się oprócz pasty lub innych kosmetyków także grzebień z widelcem, którym odpowiednio ułożymy włosy.

Modne męskie fryzury z włosami średniej długości

Wśród męskich fryzur o średniej długości modne są zwłaszcza fryzury z przedziałkiem. Jeżeli przedziałek na głowie zostanie wyraźnie zaznaczony, możemy nasze włosy postawić, jednocześnie zaczesując je nieco na bok. Jest to fantastyczna, choć o wiele mniej popularna męska fryzura z przedziałkiem od włosów przygładzonych na bok, trochę w stylu Leonardo DiCaprio z filmu „Wielki Gatsby”.

Mężczyźni mający średniej długości włosy mogą też poprosić swoich fryzjerów o zrobienie fryzury, która będzie opierać się na kontraście pomiędzy podgolonymi bokami, a znacznie dłuższą górą. W przypadku takich fryzur męskich uczesanie może być naprawdę różne, począwszy od postawionej do pionu grzywki, po górę zaczesaną całkowicie do tyłu, która będzie przynajmniej częściowo zakrywać wygolony tył głowy.

Oczywiście skoro z krótkimi włosami można mieć modną fryzurę określaną jako „messy hair”, to można mieć ją też z włosami dłuższymi o kilka centymetrów. Fryzura dla mężczyzn z efektem potarganych włosów wymaga jednak tym lepszego środka utrwalającego, im dłuższe są nasze włosy.

Modne męskie fryzury z długimi włosami

Długie męskie fryzury są chyba najrzadziej spotykane – być może dlatego, że potrzebują częstej pielęgnacji. Mężczyźni, którzy decydują się na fryzurę z naprawdę długimi włosami muszą pamiętać o bardzo regularnym myciu włosów. Nawet nieznacznie przetłuszczone długie włosy mogą bardzo rzucać się w oczy i przestać robić wrażenie.

Zaletą męskich długich fryzur jest to, że idealnie pasują do modnej ostatnio brody, tworząc wizerunek macho. Coraz modniejsze wśród mężczyzn są długie fryzury zaczesywane do tyłu, a także formowane w kok samuraja. Żeby męska fryzura z kokiem samuraja dobrze wyglądała, włosy muszą być jednak naprawdę długie – jest wielu mężczyzn, którzy tak naprawdę nie mają po co wiązać swoich włosów, a jednak na siłę to robią.

Modne męskie fryzury z zakolami

Mężczyźni, którzy mają zakola, często próbują je ukryć pod różnymi fryzurami. Jedną z najprostszych metod na to, by zakola nie rzucały się w oczy, jest zaczesanie odpowiednio długiej grzywki na czoło.

Zakola można też... całkowicie odkryć, robiąc z nich zaletę eleganckiej i modnej męskiej fryzury. Przykładem męskiej fryzury z zakolami jest stylizacja z wygolonymi i cieniowanymi wyżej bokami i długą górą, która jest zaczesana całkowicie do tyłu.

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.