Trwa ładowanie...
05-08-2011 12:09

Mogłam nie wiedzieć, że jestem lesbijką?

Mogłam nie wiedzieć, że jestem lesbijką?
d272cuf
d272cuf

Koleżanka zaprosiła mnie do siebie i upiła. W trakcie imprezy zaczęła mnie całować, potem doszło do bardzo ostrych pieszczot. Miałam bardzo mocny orgazm, ale teraz zupełnie nie wiem, co o sobie myśleć? Czy jestem lesbijką? Mogłam o tym nie wiedzieć?

Odpowiedź

Orientacja seksualna - to trwały pociąg w kierunku konkretnej płci lub w kierunku obu płci, potwierdzony odczuwaniem satysfakcji w realizacji konkretnych zachowań seksualnych. Kiedyś uważało się, że istnieją trzy orientacje seksualne: homoseksualna, heteroseksualna i biseksualna. Pogląd ten okazał się niepełny, gdyż nie odzwierciedla bogactwa zachowań seksualnych człowieka. Obecnie wiadomo, że repertuar zachowań seksualnych jest tak bogaty, że osobom heteroseksualnym mogą zdarzyć się pojedyncze epizody o charakterze homoseksualnym i odwrotnie: pojedyncze epizody heteroseksualne mogą wydarzyć się osobom homoseksualnym. Dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych, dopiero odkrywających swoją seksualność i pragnących eksperymentalnie dowiedzieć się, jaką mają orientację.

Dlatego też jeden epizod nie wystarcza do tego, aby na jego podstawie postawić diagnozę o Pani orientacji. W pomocy przy określeniu swojej orientacji seksualnej może pomóc uważna obserwacja swoich odczuć i zachowań: tego, czy zazwyczaj podobają się Pani mężczyźni, czy kobiety, a także która z płci Panią pociąga i w przedstawicielach której zazwyczaj się Pani zakochuje.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d272cuf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272cuf