Trwa ładowanie...

Mróz nie służy Twoim danym

Mróz nie służy Twoim danymŹródło: Jupiterimages
d1f4onn
d1f4onn

Podczas silnych mrozów tracimy dane zapisane w komputerach i innych urządzeniach elektronicznych nawet dwa razy częściej niż w normalnych warunkach pogodowych. Jak alarmują specjaliści z firmy Kroll Ontrack, sytuacja ta w najbliższych dniach w szczególności dotyczyć może laptopów, które w drodze do naszych biur i domów nieustannie poddawane będą drastycznym zmianom temperatur. Zdaniem synoptyków w najbliższym czasie w Polsce mogą być one wyjątkowo niskie.

- Nagła zmiana temperatury, powstająca w jej wyniku wilgoć lub naprężenia układów elektronicznych to jedne z najczęstszych przyczyn utraty danych, jakie obserwujemy w okresie nasilenia silnych mrozów w naszych laboratoriach na całym świecie. Włączenie "schłodzonego" komputera w biurze lub mieszkaniu może powodować skrócenie żywotności twardego dysku lub nawet jego natychmiastową awarię, a stąd już tylko krok do utraty danych.

Dlatego każdy użytkownik przenośnego komputera, a w szczególności pracownicy posiadający na swych dyskach kluczowe dla ich firm dane, powinien pamiętać o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą dla elektronicznych informacji mroźna zima – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack, firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. czytaj więcej na tech.wp.pl

d1f4onn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f4onn