Trwa ładowanie...
d2lxiq7
Technologie

Mydło od naukowców z MIT

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mydło od naukowców z MIT
(MIT)
d2lxiq7

Naukowcy z Massachusetts Insitute of Technology Media Lab's wstępnie zaprezentowali rezultaty swojej pracy nad projektem stworzenia inteligentnego urządzenia wielofunkcyjnego. Wynalazek został nazwany "Bar Of Soap" czyli w dosłownym tłumaczeniu kostka mydła.

[

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19052/barofsoap-600.jpeg',600,469) )
Ma on łączyć w sobie funkcjonalność kilku najpopularniejszych narzędzi jakimi posługujemy się na co dzień, czyli kamery wideo, telefonu komórkowego, komputera kieszonkowego (PDA), pilota zdalnego sterowania, aparatu fotograficznego oraz podręcznej konsoli do gier. Każde z tych przyrządów trzymamy w dłoni w charakterystyczny sposób.

d2lxiq7

Dlatego w urządzeniu "Bar Of Soap" najciekawsze jest to, że dostosuje się ono do naszych potrzeb w zależności od tego w jaki sposób je uchwycimy. Czyli przykładowo jeśli chcemy obsługiwać telewizor chwyćmy przyrząd tak, jak zwykliśmy trzymać pilota, a zmieni się on pilot od telewizora.

Jeśli chcemy zrobić zdjęcia wystarczy chwycić go jak aparat fotograficzny i możemy rozpocząć fotografowanie. Prototyp składa się między innymi z przyspieszomierza (accelerometer) automatycznie rozpoznającego pozycję pracy, dwóch wyświetlaczy - bi-stable energy-efficient LCD, baterii oraz modułu łączności Bluetooth.

d2lxiq7

Podziel się opinią

Share
d2lxiq7
d2lxiq7