Trwa ładowanie...

Na co chorują panny młode?

Share
Na co chorują panny młode?
Źródło: Thinkstock
d3p08ap

Męskim okiem

* Poślubne załamanie zostało oficjalnie rozpoznane jako forma depresji. Ta przypadłość dotyczy coraz większej liczby świeżo upieczonych małżonek. Wynikiem takiego stanu są wygórowane i wyimaginowane oczekiwania dotyczące ślubu. Ale czy tylko?*

Psycholodzy ujawniają, że 10 proc. świeżo upieczonych żon cierpi na depresję poślubną. Z czego to wynika? Oczywiście, jeśli mowa o kobiecie i depresji to pierwszym powodem jaki wpływa na taki stan są hormony, a dokładniej spadek w uwalnianiu hormonów, które dodają odwagi.

d3p08ap

Kolejnym powodem jest, rzecz jasna, seks. Pary zaczynają uprawiać mniej seksu, podczas gdy uważają, że powinno być go więcej w związku. Jest to bardzo stresujące - jak podkreśla psycholog Dr Michelle Gannon.

Ostatnie badania przeprowadzone na parach, w Kalifornii pokazują, że główny problemem jest jednak brak komunikacji pomiędzy partnerami. Mężczyźni kryją swoje odczucia, podczas gdy kobiety są zbyt nieśmiałe i skrępowane aby mówić o małżeńskich powinnościach.

Patrząc na wyniki różnych badań, można dojść do konkluzji, że najważniejsze momenty w życiu kobiety - ślub czy poród, będą oznaczały depresje poporodowa i depresję poślubną.

Tymczasem w Japonii, gdzie coraz więcej małżeństw postanawia się rozstać, sakramentalne "tak" pada również w czasie ... rozwodu. Jak podała agencja Reutersa, pary wypowiadają to słowo podczas ceremonii rozwodowej w towarzystwie bliskich i przyjaciół. Uroczyste rozwody zyskały popularność przed około rokiem. Wtedy były agent handlowy Hiroki Terai otworzył w Tokio pierwszy "dom rozwodowy".

Cóż... jedyne pocieszenie dla nas mężczyzn jest takie, że tym razem to nie nasza wina. Zważywszy na fakt, że z reguły wszystko jest naszą winą, przypadek depresji poślubnej zdaje się być jednak cudownym wyjątkiem. Do czasu... kiedy okaże się, że to, że tak łatwo daliśmy zaciągnąć się przed ołtarz jest... naszą winą.

(menonwaves), PAP

d3p08ap

Podziel się opinią

Share
d3p08ap
d3p08ap