Trwa ładowanie...
Ciekawostki

Na co się gapisz?

Share
Na co się gapisz?
Źródło: Jupiterimages
d36cb0h

Męskim okiem

Na co chętniej zerkają mężczyźni spotykając nieznajomą kobietę - na twarz, czy na figurę? Okazuje się, że wszystko zależy od ich planów wobec niej. To gdzie i dlaczego mężczyźni skupiają spojrzenie postanowili zbadać naukowcy.

Jaime Confer z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin przeprowadziła badanie z którego wynika, że to gdzie celujemy wzrokiem jednoznacznie zdradza nasze plany wobec potencjalnych partnerek. Jeśli po głowie chodzi nam myśl o długotrwałym związku - będziemy się przyglądać twarzy napotkanej kobiety. Jeśli natomiast szukamy jedynie przelotnego romansu - nasze oczy powędrują niżej i skupią się na talii i biodrach.

d36cb0h

Zdaniem Cofner jest to typowe zachowanie ewolucyjne. Mężczyzna szukający jedynie szybkiej przygody nieświadomie ocenia kobietę pod kątem płodności. Jej figura, a konkretnie stosunek talii do bioder, może zdradzać fazę cyklu. W tym miejscu można też dostrzec oznaki ciąży. To pomaga błyskawicznie ocenić sytuację i określić szansę na udany romans.

Natomiast facet szukający partnerki na stałe skupi się na jej twarzy. Ale bynajmniej nie z powodu zauroczenia urodą. Z twarzy można po prostu odczytać przeszłość kobiety - jej wiek, a także to, czy rodziła już dzieci. Im bardziej zniszczona twarz, im więcej na niej zmarszczek - tym gorzej.

POLECAMY:

WYGRAJ NA NASZĄ PIĘTNASTKĘ! >>

d36cb0h

Naukowcy doszli do takich wniosków przeprowadzając badanie na grupie kilkuset studentów i studentek. Wszyscy uczestnicy eksperymentu mieli wyobrazić sobie siebie w długim związku lub w przelotnym romansie, a następnie ocenić model kandydatki bądź kandydata na partnera. Model schowany był w dwóch kartonowych pudłach, z których wybrać i odsłonić można było tylko jedno.

Okazało się, że niezależnie od rodzaju wyobrażanej wcześniej relacji większość kobiet wolała odsłonić twarz modela. Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn - wybór był znacznie bardziej złożony. Ci wyobrażający sobie wcześniej stały związek faktycznie odsłaniali twarz, natomiast spośród myślących o przelotnym romansie większość postanowiła zerknąć najpierw na figurę modelki.

Z tego doświadczenia wynika jasno: jeśli chcecie zmylić żeńską czujność - nie zaczynajcie znajomości od bezczelnego wgapiania się w damskie kształty. Z premedytacją spójrzcie napotkanemu wyzwaniu prosto w twarz. W ten sposób dacie kobiecie do zrozumienia, że myślicie o niej poważnie. A przy okazji będziecie mogli wybadać ile zmarszczek i niedoskonałości ukrywa pod warstwą makijażu.

(menonwaves)

POLECAMY:

WYGRAJ NA NASZĄ PIĘTNASTKĘ! >>

d36cb0h

Podziel się opinią

Share
d36cb0h
d36cb0h