Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
12-08-2020 12:52

Na co zwrócić uwagę kupująć drona?

Drony to coraz popularniejsze urządzenia. Dowiedz się, jak wybrać właściwy model!

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Na co zwrócić uwagę kupująć drona?
d1g5ebx
d1g5ebx
Artykuł sponsorowany

Jak działają i do czego służą drony?

Dron to narzędzie, które opiera się na bardzo prostych założeniach. Jest to zdalnie sterowany statek powietrzny, który może być użyty do wielu różnych zadań. W profesjonalnych zastosowaniach wykorzystuje się je między innymi do dostarczania paczek. Drony to także ulubione narzędzie fotografów i amatorów sztuki filmowej – taki sprzęt potrafi stworzyć niejedną piękną historię na przykład na weselu.

Nic dziwnego, że Polacy zakochali się w dronach – liczba dostępnych modeli na rynku jest coraz większa. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się w trakcie wyboru. To skomplikowane zagadnienie. Pamiętajmy, że dron nie należy do najtańszych sprzętów, więc musimy dokonać przemyślanego wyboru. W trakcie używania takiego urządzenia musimy także zwrócić uwagę na przepisy, które zabraniają latania dronem w niektórych miejscach. Pomimo tego jest to zdecydowanie warty uwagi gadżet, który może zaskoczyć nas swoją funkcjonalnością.

Cena drona

Decyzja o zakupie drona będzie w pewnym stopniu zależna od tego, czy mieliśmy już styczność z takim urządzeniem. Jeśli nie – warto zdecydować się na podstawowego drona do nauki latania. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji takich jak wylądowanie w rzece drogim modelem. Pierwszy dron teoretycznie nie musi posiadać nawet kamery, jednak warto zaopatrzyć się w taką funkcjonalność od razu, jeżeli planujemy takie wykorzystani.

d1g5ebx

Najtańsze modele dla fotografów oferują kamery 720p lub 1080p. Drony z wyższej półki umożliwiają nagrywanie nawet w 4K – to propozycja dla profesjonalistów. Budżet na drona do rekreacyjnych lotów powinien zamknąć się w 2 tysiącach złotych. Rozpiętość cenowa jest jednak dość duża – za najprostsze rozwiązania możemy zapłacić nawet zaledwie 100 złotych. Ceny topowych modeli mogą sięgać z kolei aż 10 tysięcy złotych. Urządzenia z tej kategorii oferują ogromne możliwości i świetnie sprawdzą się w specjalistycznych zastosowaniach. Często dysponują wieloma czujnikami i gigantycznym potencjałem do eksploracji odległych miejsc.

Podczas wyboru drona warto zwrócić uwagę na jego czas lotu – producenci zazwyczaj podają przybliżoną wartość. Najważniejszą kwestią, jaką musimy określić przy zakupie drona, jest jego planowane zastosowanie.

Jaki dron wybrać? Czy marka ma znaczenie?

Na rynku dominują produkty DJI. To producent dronów postrzegany jako potentat rynkowy. Jednak nie jest to jedyny wybór. Odpowiedni dron może pochodzić od producenta takiego jak Husban, Overmax, Yuneec czy Parrot. Na polskim rynku znajdziemy naprawdę wiele propozycji. Warto zwracać uwagę na recenzje użytkowników, którzy mieli okazję skorzystać z danego modelu.

Dobrym pomysłem będzie także sprawdzenie, z jakiego oprogramowania korzysta dany model i jakie dodatkowe funkcje będą dostępne w trakcie latania. Warto stawiać na drony z kartą pamięci i dalekim zasięgiem. Lekkie konstrukcje lepiej sprawdzają się jako modele dla nowych użytkowników, gdyż łatwiej im będzie operować w zróżnicowanym środowisku.

Chcę robić filmy dronem – czy to trudne?

Robienie ujęć z drona to jedna z najciekawszych aktywności, jakie może podjąć fan technologii i fotografii. By zrobić udany materiał dronem, warto kupić model, który dysponuje co najmniej 3-osiową stabilizacją. Kamera full HD w takim przypadku to absolutna podstawa, znacznie lepiej poradzi sobie jednak obiektyw 4K. Samo tworzenie filmów nie jest proste i wymaga nabrania wprawy. Każdy jest jednak w stanie się tego nauczyć. Musimy jednak zachować szczególną uwagę, aby nie rozbić drona w trakcie lotu.

d1g5ebx

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
d1g5ebx

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g5ebx