Trwa ładowanie...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki męskiej na wiosnę?

Koniec zimy to czas, kiedy zaczyna się kompletować wiosenną garderobę. Jedną z jej kluczowych elementów jest kurtka wiosenna. Choć wybór jest ogromny, to nierzadko panowie mają niemały problem z wyborem konkretnego modelu. Istotne jest, aby kurtka na wiosnę dostosowana była do zmiennej pogody. O tej porze roku bowiem spodziewać można się zarówno ciepłych i słonecznych dni, jak i deszczu oraz niższych temperatur. Jak zatem wybrać kurtkę męską na wiosnę?

Materiał sponsorowany przez Modivo
 Źródło: materiały partnera
d3g53nk
d3g53nk

Czym powinna charakteryzować się dobra kurtka męska na wiosnę?

Przede wszystkim męska kurtka na wiosnę powinna być wygodna. W żaden sposób nie powinna krępować ruchów. Komfort jej noszenia jest tu kluczowy, ponieważ wiosną wszystkim zależy na dużej swobodzie. Równie ważne jest, aby taka kurtka dopasowana była do zmiennych warunków pogodowych, co dla wiosny jest dość charakterystyczne. To przejściowa pora roku, w trakcie której spodziewać można się zarówno słonecznych i ciepłych dni, jak i deszczu i chłodu. Idealna kurtka męska na wiosnę powinna zapewniać odpowiedni komfort niezależnie od pogody. Oczywiście wybierając kurtkę wiosenną, nie można zapomnieć o jej wyglądzie. Innymi słowy, kurtka pasować powinna do pozostałych elementów garderoby. Na szczęście wybór męskich kurtek wiosennych jest dziś tak szeroki, że z wyborem takiej, która pasować będzie do indywidualnego stylu, nie będzie żadnego problemu.

Jakie wyróżnia się rodzaje męskich kurtek wiosennych?

Dziś na rynku dostępne są różne modele i rodzaje kurtek męskich. Dzięki temu każdy z panów może wybrać taką, która najlepiej odpowiada jego potrzebom i oczekiwaniom. Jakie rodzaje kurtek na wiosnę cieszą się największą popularnością? W pierwszej kolejności na pewno wskazać można na kurtkę pikowaną. Jest wygodna, lekka i dobrze trzyma ciepło. Dużym zainteresowaniem cieszy się również kurtka bomberka. Jest krótka, zapinana na zamek i często posiada dodatkowe ściągacze na rękawach i u dołu. Jest wygodna, praktyczna i świetnie łączy się z innymi elementami garderoby. Trzeci model męskiej kurtki na wiosnę, na który warto zwrócić uwagę, to kurtka wiatrówka. To doskonały wybór zwłaszcza na wietrzne dni, ponieważ taka kurtka znakomicie chroni organizm przed chłodem. Niemałym zainteresowaniem cieszy się także kurtka parka, która wyróżnia się swoim krojem. Jest wydłużana z tyłu, posiada kaptur, ściągacz i kieszenie. Mówiąc o męskich kurtkach wiosennych, oczywiście nie można zapomnieć o modelach skórzanych i jeansowych. Niezależnie od tego, jaki model kurtki się wybierze, ważne jest, aby cechowała się ona wysoką jakością wykonania. Dlatego dobrym wyborem będą kurtki męskie na MODIVO.pl.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Czym kierować się wybierając męską kurtkę na wiosnę?

Wybierając męską kurtkę na wiosnę, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. W pierwszej kolejności mowa tu o grubości materiału. Jak już wspominano, wiosenna aura bywa kapryśna. Dlatego kurtka dostosowana powinna być do zmiennych warunków atmosferycznych. Doskonałym rozwiązaniem może być zatem model przejściowy. Innymi słowy, warto postawić na taki model kurtki, który zawiera warstwy materiału kumulujące ciepło. Po drugie, bardzo ważny jest rodzaj materiału. Jego wybór uzależniony powinien być od tego, w jaki sposób kurtka ma być wykorzystywana. Z innego materiału są bowiem wykonywane kurtki sportowe, czy trekkingowe, a z innego te modele, które zakładane mają być na nieco bardziej formalne spotkania. Trzeci bardzo istotny element to fason kurtki i elementy dodatkowe. Dobrym wyborem w przypadku wiosny może być kurtka z kapturem. Jeśli zaś chodzi o fason kurtki, to ważne jest, aby był on dopasowany do sylwetki.

d3g53nk

Z jakiego materiału męska kurtka wiosenna?

Wspomniano, że wybór materiału kurtki wiosennej uzależniony powinien być od tego, w jaki sposób będzie ona użytkowana. Dobra kurtka wiosenna powinna spełniać trzy warunki. Po pierwsze, powinna być wykonana z oddychającego materiału. Mowa tu o poziomie przepuszczalności powietrza. Skóra w takiej kurtce musi oddychać. Wszystko po to, aby nie doszło do przegrzania organizmu. Po drugie, kurtka powinna być wodoodporna. Jak bowiem wspomniano, wiosna to pora roku, a której nie uniknie się deszczu. Oczywiście poziom wodoodporności dopasowany powinien być do sposobu użytkowania kurtki. I po trzecie, kurtka wiosenna powinna być wiatroszczelna. Tak jak deszczu, tak i wiatru wiosną niestety się nie uniknie. Warto zatem pamiętać o tym, wybierając konkretny model kurtki. Dobra męska kurtka na wiosnę powinna być na pewno wygodna. 

Materiał sponsorowany przez Modivo
d3g53nk
d3g53nk