Trwa ładowanie...
11-09-2015 09:24

Na świecie sport uprawiają nietradycyjnie

Na świecie sport uprawiają nietradycyjnieŹródło: PAP
d4i1ti8
d4i1ti8

Jesteś mistrzem w prasowaniu? Kłamstwo nie sprawia ci najmniejszego problemu? Nie brzydzisz się martwej kozy? Jeśli przynajmniej raz odpowiedziałeś twierdząco na któreś z pytań, to te zawody sportowe są idealne dla ciebie.

Sepak takraw, czyli "siatkówka kopana"

Zawody rozgrywane są na boisku do siatkówki. Drużyny składające się z trzech osób muszą przebić niewielką piłkę przez siatkę na drugą stronę boiska. Ale uwaga! W przeciwieństwie do siatkówki nie używa się do tego ręki, ale nogi lub głowy. Aby wygrać, trzeba zdobyć 21 punktów. Jedynie w przypadku remisu w decydującym secie rywalizacja trwa do 15 punktów.

W Tajlandii, obok boksu tajskiego, ta dyscyplina jest uważana za sport narodowy.

d4i1ti8

Psy też mogą być surferami

Psi surfing to dyscyplina coraz popularniejsza na całym świecie. Zwycięzcą jest ten czworonóg, który w ciągu dziesięciu minut dłużej utrzyma się na desce. Dla bezpieczeństwa zwierzaki są ubrane w kamizelki ratunkowe. Warto dodać, że istnieje także specjalna konkurencja grupowego surfowania oraz tandemów człowiek - pies.

(fot. PAP)

Grają w polo martwą kozą

W grze biorą udział dwie drużyny jeźdźców na koniach. Zawodnicy rywalizują o zwłoki kozła z obciętą głową. Aby wygrać, muszą przewieźć je dookoła boiska i rzucić do wskazanego na ziemi okręgu będącego "bramką" rywali. Nie ma żadnych zasad, które ograniczają sposób odbioru "piłki".

d4i1ti8

Biegają z żoną na plecach

Sport polegający na biegu z żoną na plecach wywodzi się z Finlandii. Na początku XIX wieku w lasach grasowała tam banda Herkko Rosvo-Ronkainena specjalizująca się w "kradzieżach" żon. Porwaną partnerkę można było odzyskać za dużą ilość piwa. Do tych wydarzeń nawiązują organizowane w Finlandii zawody, w których biorą udział zawodnicy z całego świata. Zwycięzca wygrywa tyle piwa, ile waży jego żona.

Kłamca, kłamca wszystko zmyśla

W angielskim hrabstwie Kumbria odbywają się mistrzostwa w kłamaniu. Wygrywa ten, kto w ciągu 5 minut opowie słuchaczom nieprawdziwą historię. Konkurs jest organizowany co roku w listopadzie w niewielkiej angielskiej wiosce.

Prasowanie nawet pod wodą? Czemu nie

Extreme Ironing to sport, który polega na prasowaniu ubrań w miejscach trudno dostępnych. Prasowano już m.in. na Mount Everest, Kilimandżaro czy pod wodą. Aby wziąć w nim udział, potrzeba tylko żelazka oraz deski o maksymalnie stu centymetrach długości i trzydziestu szerokości.

d4i1ti8

Wkurzył cię telefon? Rzuć nim o ścianę

W jednej z fińskich miejscowości odbywają się zawody w rzucie telefonem komórkowym. Aby wygrać, trzeba cisnąć komórką dalej niż przeciwnicy. Organizatorzy zapewniają zawodnikom stare telefony.

Dyniowe regaty

Wyścigi wydrążonych ogromnych dyń odbywają się w Tualatin (Oregon). Zawodnicy specjalnie w tym celu hodują rośliny, które, odpowiednio wydrążone, są w stanie utrzymać się na wodzie nawet z pasażerami. Tytuł "Króla Dyni" zdobywa ta osoba, która najszybciej opłynie jezioro.

d4i1ti8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i1ti8