Trwa ładowanie...
d4hut82
Ciekawostki

Na The Open Championship wypijesz Pilsnera

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na The Open Championship wypijesz Pilsnera
(Hill & Knowlton Poland/ inf.pras.)
d4hut82

* W lipcu tego roku w szkockim Turnberry odbędą się kolejne, najstarsze, golfowe mistrzostwa świata The Open Championship. Ich oficjalnym piwem będzie Pilsner Urquell – marka znana z autentyczności i wytrawności. Na mocy umowy zawartej pomiędzy R&A, organizatorem tego prestiżowego turnieju golfowego, oraz SABMiller plc – właścicielem marki Pilsner Urquell, pierwszy i oryginalny pilzner, czyli właśnie Pilsner Urquell, będzie serwowany wszystkim gościom turnieju. Połączenie dwóch autentycznych i niepoddających się modom oraz gustom marek, zapowiada się niezwykle wytrawnie.*

W tym roku zawody The Open Championship odbędą się między 16 a 19 lipca. Już po raz czwarty w historii, turniej zostanie rozegrany na jednym z najbardziej widowiskowych pól golfowych w Turnberry. Jest to jednak pierwszy konkurs golfowy, w którym zarówno we wszystkich publicznych, jak i VIP-owskich miejscach, serwowane będzie piwo Pilsner Urquell.

David Hill, Dyrektor Mistrzostw z R&A podkreśla: “R&A ma przyjemność powitać Pilsner Urquell jako oficjalne piwo turnieju The Open Championship. Jestem pewien, że tegoroczni widzowie zawodów w Turnberry będą zachwyceni, że właśnie to piwo będzie dostępne podczas Mistrzostw.”

d4hut82

International Brand Director Pilsner Urquell koncernu SABMiller, dodaje: “Dziedzictwo, autentyczność oraz prestiżowy charakter turnieju golfowego The Open Championship oraz piwa Pilsner Urquell dają idealny efekt synergii. Obie marki są oryginalnymi, wręcz bezkompromisowymi liderami w swoich dziedzinach. Jesteśmy zaszczyceni tym partnerstwem. Liczymy na długą oraz udaną współpracę z R&A.”

Umowa między R&A oraz SABMiller została zawarta na 5 lat. Tym samym Pilsner Urquell podawany będzie gościom podczas turniejów golfowych w St. Andrews, Royal St. George’s, Royal Lytham oraz St. Annes.

Turniej golfowy The Open Championship po raz pierwszy odbył się w roku 1860 w Prestwick w Szkocji. Od tamtego czasu turniej rozgrywany jest rokrocznie na jednym z 14 pól golfowych znajdujących się w Zjednoczonym Królestwie. W turnieju mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy z całego świata. Pula nagród wynosi ponad 4,2 miliona funtów, co daje kwotę ponad 20 milionów złotych.

W Polsce gra w golfa powoli, ale skutecznie zdobywa nowych entuzjastów. Aktualnie, Polski Związek Golfowy (PZG), działający od 1993 roku, zrzesza ponad 2000 golfistów. Według danych PZG mogą oni rozwijać swoją pasję na ponad 39 polach golfowych w całej Polsce. Wśród nich znajduje się aż 15 profesjonalnych pól 18-dołkowych, 8 pól 9-dołkowych, 9 akademii golfa oraz kilkanaście driving range’ów czyli miejsc do nauki gry w golfa i doskonalenia swych umiejętności.

d4hut82

Podziel się opinią

Share

d4hut82

d4hut82