Trwa ładowanie...

Najbardziej odjechane wynalazki!

Share
Najbardziej odjechane wynalazki!
Źródło: Jupiterimages
db4450x

Wszyscy jesteśmy w stanie wymienić chociaż kilka wynalazków, które zmieniły świat. Takich jak: maszyna parowa, proch, samochód, samolot, Internet czy też Viagra. W końcu każdy z nich w jakiś sposób przysłużył się człowiekowi - zwiększając komfort podróży, usprawniając komunikację, pozwalając wygrywać bitwy czy jak ten ostatni, wywołując upragnioną erekcję. I każdy z nich pchnął cywilizację do przodu. Ale są też inne, mniej popularne wynalazki. Te które budzą jedynie uśmiech na twarzy, albo gesty politowania. Te wynalazki pchnęły cywilizację najwyżej... w bok.

Nie wiadomo dlaczego powstały. Były owocem nudy, nadmiaru wolnego czasu, a może działania substancji odurzających? Chociaż niektóre były wynikiem miłości, jak na przykład cygarniczka dla zakochanych... Jedno jest pewne, jeżeli chcesz się przekonać czy pomidory krzyczą przy krojeniu, czy można wypalić całą paczkę papierosów naraz, albo czy jodłujesz głośniej od znajomych, to musisz zajrzeć właśnie tutaj!

Zapraszamy do naszej galerii, w której zobaczycie najbardziej odjechane wynalazki na świecie!

db4450x

Elektrometr Hubbarda

Osobliwy to mało powiedziane. Wynalazek amerykańskiego pisarza L. Rona Hubbarda jest bardzo osobliwy! Pewne w tej historii jest jedno - mężczyzna prowadził hodowlę pomidorów. Nie wiadomo jednak do końca czy pomidor spadł mu na głowę, czy też olśnienie spłynęło na pana Hubbarda podczas porannej defekacji...

Jakkolwiek by nie było, efektem jego prac jest powstały w 1968 roku, elektrometr Hubbarda. Pisarz próbował za jego pomocą ustalić czy pomidory czują ból. Co ciekawe, okazało się, że tak - pomidory "krzyczą przy krojeniu".

db4450x

Warto dodać, że to L. Ron Hubbard jest założycielem Kościoła Scjentologicznego. Na zdjęciu przedstawiamy autora wraz z wynalazkiem. Może ktoś powinien pokazać to Tomowi Cruise'owi - i dodać, że jeszcze nie jest za późno, żeby się wycofać...NASTĘPNA STRONA>>

ZOBACZ TAKŻE:

* Polak=Geniusz!*

]( http://jegoego.pl/ ){:external} Klatka dla dziecka

Co to? Dziecko zawieszone w klatce nad ruchliwą ulicą, na piątym piętrze starej kamienicy? To chyba szaleństwo! Otóż nie, to tylko kolejny odjechany wynalazek.

db4450x

Te dziwaczne gadżety rozdawane były członkom Klubu Dziecka Chelsea w Londynie, w latach trzydziestych XX w. Przydatna rzecz, dla rodzin bez ogrodu, rozsądku, zahamowań i wyobraźni... Chociaż brzdąc wygląda na szczęśliwego.

Wynalazek został zaprojektowany w 1937 roku w Wielkiej Brytanii. Zastanawiamy się, czy autorzy projektu nie za bardzo zachłysnęli się "postępowym" Związkiem Radzieckim. Przypomnijmy, że właśnie w roku trzydziestym siódmym, aresztowania w stalinowskim państwie osiągnęły punkt kulminacyjny.

Nietypowe Cygarnice:

_ Cygarniczka na deszczowe dni_

A oto Robert L. Stern i jego cygarniczka na deszczowe dni. Rok 1954.

db4450x

Gdyby to cacko weszło do seryjnej produkcji, dzisiaj tysiące palaczy jednoczyłoby się wspólnie w chłodne deszczowe dni, zaciągając się i snując opowieści o tym, jak to Robert L. zmienił oblicze świata. A tak nie pozostaje nic innego jak tylko rzucić palenie na jesień.

Cygarniczka na paczkę papierosów

Jak widać, papierosy zainspirowały niejednego wynalazcę.

db4450x

A co można powiedzieć o tym urządzeniu? Może tylko tyle, że dzięki niemu papierosy powodują raka i mogą prowadzić do śmierci... dwadzieścia razy szybciej.

Cygarniczka dla zakochanych

Ach, czy to nie romantyczne? Walentynki 1955. On - spec od reklamy, ona - początkująca typistka, a połączyła ich miłość... do nałogu.

db4450x

Scena z "Zakochanego kundla", tylko czy to uczucie przetrwa, gdy już dopali się żar? NASTĘPNA STRONA>>

ZOBACZ TAKŻE:

* Polak=Geniusz!*

]( http://jegoego.pl/ ){:external} Miernik jodłowania

Na obrazku mamy rok 1925. Dwie panie biorą udział w konkursie. Zwycięży ta, która głośniej jodłuje. Jednak prawdziwymi zwycięzcami są sąsiedzi... tyle wspaniałej muzyki, i wszystko za darmo.

* Zmotoryzowana deska surfingowa*

Rok 1948, wynalazca Joe Gilpin mknie w swoim wspaniałym garniturze na prototypie zmotoryzowanej deski surfingowej. Trzeba przyznać, że jest coś poruszającego w tym obrazku. Pierwsze, co rzuca się w oczy to brak cygarniczki z parasolką, co wydaje się być dość nierozważnym posunięciem - w końcu większa fala z powodzeniem mogłaby zgasić tego papierosa. A z drugiej strony, nie ma co się dziwić, wszak Robert L. Stern pierwszą cygarniczkę skonstruuje dopiero za sześć lat...NASTĘPNA STRONA>>

ZOBACZ TAKŻE:

* Polak=Geniusz!*

]( http://jegoego.pl/ ){:external} * Okulary do oglądania telewizji*

Rok 1963 obfitował w różne dziwne wynalazki. Na zdjęciu wynalazca Hugo Gernsback ogląda telewizję. Wygląda na rozentuzjazmowanego, ale nie ma co się dziwić - na jego miejscu chyba każdy by był.

* Zakrzywiona lufa*

Oto M3 - pistolet maszynowy z zaginaną lufą. Idealny do strzelania zza rogu, zza samochodu, zza drzwi, zza pojemnika na śmieci czy zza czegokolwiek innego.

Po oddaniu serii, można spokojnie odłożyć spluwę i zobaczyć kogo się trafiło.

NASTĘPNA STRONA>>

ZOBACZ TAKŻE:

* Polak=Geniusz!*

]( http://jegoego.pl/ ){:external} * Futerał na dziecko*

Co się dzieje kiedy sportowiec bierze się za wynalazczość? Odpowiedź macie na zdjęciu.

Jack Milford był zawodnikiem drużyny hokejowej Wembley Monarchs. W czasie wolnym Jack uwielbiał jeździć na łyżwach wraz z żoną, zaś kiedy urodziło im się dziecko, postanowił wymyślić coś, co pozwoli im "bezpiecznie" jeździć we trójkę. Czy mu się udało? Oceńcie sami.

* Pierś, z bijącym sercem*

Dzieci to najważniejsze istoty na ziemi. Od nich zależy przyszłość narodów, przyszłość świata i to one w przyszłości będą wymyślać kolejne wspaniałe (albo i nie) wynalazki. Dlatego bardzo ważne jest by zdrowo rosły. Jednak ażeby rosły, potrzebują dużo snu. Ale co zrobić, kiedy dziecko zasnąć nie może?

Japończycy w takich sytuacjach montują w kojcu imitację piersi matki, wraz z wbudowanym bijącym sercem, aby malec myślał, że mama jest blisko. Europejki usypiają "klasycznie", ale my zawsze byliśmy trochę do tyłu z tymi wszystkimi nowinkami technologicznymi...

ZOBACZ TAKŻE:

* Polak=Geniusz!*

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

db4450x

Podziel się opinią

Share
db4450x
db4450x