Trwa ładowanie...
20-07-2015 09:47

Najgorsza rzecz, jaką można zrobić na pierwszej randce

Share
Najgorsza rzecz, jaką można zrobić na pierwszej randceŹródło: Shutterstock
dx92az3

Pierwsze spotkanie w cztery oczy pomiędzy dwojgiem osób, czyli popularna randka, rządzi się swoimi prawami. Zwykle wygląda zupełnie inaczej niż kolejne schadzki, gdy para wie już o sobie więcej. Co ciekawe, pewne rzeczy, które ujdą nam na sucho przy bliższej znajomości, nie są akceptowane na samym jej początku. Czego zatem nie należy robić, by pierwsza randka nie była jednocześnie ostatnią?

Pierwsza randka jest podobno najważniejsza. Od tego, jak nam pójdzie, zależeć mogą losy całej znajomości. To właśnie dlatego obie strony starają się zrobić wszystko, by wypaść jak najlepiej. Odpowiedni ubiór, najlepsze perfumy czy nienaganne uczesanie uznawane są za podstawę. Nie bez znaczenia jest też oczywiście miejsce, w którym będzie się odbywać spotkanie, a także zadbanie – to podobno zadanie faceta - o dobrą zabawę. Ale nawet jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem, rozmowa będzie się kleić i nie zabraknie iskier, wystarczy jeden nieroztropny ruch, kilka niepotrzebnych słów, by zniweczyć wcześniejsze starania.

Trwająca zbyt długo krępująca cisza, zabarwione od czerwonego wina zęby czy rozpięty rozporek – te wszystkie rzeczy, jeśli przydarzą się podczas pierwszego spotkania, mogą zaważyć na losach znajomości. Ale okazuje się, że nad takimi wpadkami, w myśl maksymy „nic co ludzkie nie jest mi obce”, zainteresowani są w stanie jeszcze przejść do porządku dziennego. Są jednak rzeczy, o których nie zapominamy tak łatwo. Zazwyczaj chodzi o sprawy, które są zależne od nas – to najczęściej kwestie dotyczące dobrego wychowania oraz charakteru.

dx92az3

Przeprowadzone niedawno wśród internautów badanie ujawniło, jakie zachowania manifestowane podczas pierwszej randki przez drugą stronę są nieakceptowalne. To samo pytanie zadano kobietom oraz mężczyznom. Ponad 100 tysięcy ankietowanych było zgodnych. Najgorszą rzeczą, jaką zarówno ona, jak i on mogą zrobić na pierwszej randce, to poświęcanie zbyt dużej uwagi telefonowi komórkowemu. W ten sposób odpowiedziało 30 procent kobiet oraz 25 procent mężczyzn. Zresztą zgodności pomiędzy przedstawicielami obu płci było znacznie więcej. Dla osób biorących udział w ankiecie nie jest tolerowane aroganckie zachowanie względem obsługi restauracji lub kawiarni przez partnera lub partnerkę. 14 procent kobiet stwierdziło, że takie zachowanie mężczyzny, z którym idą na pierwszą randkę, jest nie do pomyślenia. Mężczyźni wykazują tu jeszcze mniej tolerancji. 21 procent z nich przyznało, że mocno zastanowiłoby się nad dalszą znajomością, gdyby ona niekulturalnie postąpiła wobec pracowników lokalu.

Kolejne miejsca w rankingu zachowań, które nie są tolerowane przez panie i panów, zajęły te same zjawiska – negatywne nastawienie drugiej strony (nie zaakceptowałoby go 11 procent kobiet oraz 14 procent mężczyzn) oraz nadmierne spożywanie alkoholu (u 6 procent kobiet i 11 procent mężczyzn zapaliłaby się w takiej sytuacji lampka ostrzegawcza).

W pierwszej piątce czarnej listy skandalicznych zachowań, którymi można „zabłysnąć” podczas inauguracyjnego spotkania, które w zamyśle ma być przecież początkiem czegoś więcej, przedstawicielki płci pięknej i panowie poróżnili się tylko w jednej kwestii. 28 procent kobiet odpowiedziało, że nawet najlepsze wrażenie może zostać zatarte przez niestosowny, jak na pierwszą randkę, dotyk (drugie miejsce). Panowie – tak wynika z ankiety – nie mieliby nic przeciwko, gdyby ona posunęła się zbyt daleko w tej sferze. Nie wyobrażają sobie natomiast sytuacji, w której ich partnerka nie wykazuje zaangażowania w rozmowę. Taki brak zainteresowania skrytykowało 16 procent dżentelmenów.

Duże badanie przeprowadzone przez portal randkowy WhatsYourPrice nie jest jedynym tego typu sondażem, podczas którego badano, co może zrujnować pierwszą randkę. Niedawno okazało się, że wiele może zależeć też od pierwszego pocałunku, do którego zazwyczaj dochodzi tego wieczoru. 87 procent mężczyzn uważa, że powinien on zostać zwieńczony francuskim pocałunkiem. Ich pogląd podziela zaledwie 37 procent kobiet. A co może zniszczyć takie pierwsze zbliżenie? Okazuje się, że najczęściej jest to niewłaściwy oddech, spowodowany przez palenie papierosów (52 procent badanych odpowiedziało w taki sposób).

dx92az3

Oczywiście we wszelkiej maści poradnikach znajdziemy jeszcze wskazówki dotyczące wielu innych zachowań, które mogą nas postawić w złym świetle podczas premierowej randki. Pod względem zastrzeżonych sytuacji, które nie powinny się wtedy zdarzyć, bardziej wymagające są kobiety. Panie na forach zwracają uwagę na alarmujące rzeczy w zachowaniu mężczyzn, których pojawienie się podczas pierwszego spotkania powinno dawać do myślenia. Wśród takich negatywnych sygnałów, które wymieniają najczęściej, pojawiają się spóźnienie, skąpstwo, arogancja, zbyt duża pewność siebie, ale też nieśmiałość.

Oczywiście warto brać takie rady pod rozwagę. Z drugiej strony nie sposób pozbyć się wrażenia, że gdyby każdy chciał kurczowo trzymać się rad specjalistów nawet w takich sprawach, to pierwsza randka zatraciłaby swój czar, a przerodziłaby się w pokaz umiejętności aktorskich. A przecież większość doradców, którzy podobno wiedzą, co należy robić, by odnieść sukces w życiu, powtarza jak mantrę, że kluczem jest tu bycie sobą.

RC/dm,facet.wp.pl

Najczęstsze kłamstwa, jakie pojawiają się na portalach randkowych

dx92az3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx92az3