Trwa ładowanie...

Najkrwawsze narzędzia tortur

Najkrwawsze narzędzia torturŹródło: AFP
d29jq5h
d29jq5h

Żelazna dziewica, gruszka, bocian – czyli córka śmieciarza, łoże inkwizytorskie, hiszpańskie buty, czy kołyska Judasza, to tylko niektóre z przedmiotów przeznaczonych wyłącznie do tego, aby czynić ból, które już wkrótce będziesz mógł mieć w swoim domu!

Mające kilkaset lat narzędzia tortur są częścią kolekcji prezentowanej na wystawie w Nowym Jorku, która pójdzie pod koniec tego roku pod młotek Arlana Ettingera, prezesa domu aukcyjnego Guernsey’s Auctions.

Oryginalna kolekcja, słynna już w XIX wieku, kiedy to oglądali ją widzowie całej Europy, w Nowym Jorku została zaprezentowana po raz pierwszy w roku 1893. Ettinger przewiduje, że cena kolekcji osiągnie wysokość 3 -5 milionów dolarów.

Jeżeli kogoś jednak nie odstraszają tak zawrotne koszty, warto by zastanowił się nad tym, czy nie chce dokonać zakupu.

d29jq5h

Nie chcąc sugerować jakiegokolwiek zastosowania owych przedmiotów w dzisiejszych czasach (o gustach i preferencjach się nie dyskutuje) pragniemy jednak przybliżyć wam kilka z nich:

Krzesło inkwizytorskie

Jak nietrudno się domyślić początków jego stosowania należy doszukiwać się w okresie, kiedy Europa truchlała przed potężną Świętą Inkwizycją i owładnięta była wojnami religijnymi.

W błędzie jest jednak ten, kto uważa, że krzesła zaprzestano używać wraz z końcem reformacji i kontrreformacji czytaj więcej...

d29jq5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29jq5h