Najlepiej oceniane soundbary z Dolby Atmos. Trzy sprzęty do 2 tys. zł

Kinowe doznania w domowym zaciszu to coś, o czym marzą wszyscy miłośnicy dobrych filmów, którzy chcą być w centrum akcji, ale jednocześnie nie przepadają za multipleksami pełnymi ludzi. Producenci sprzętu audio starają się sprostać tym wymaganiom i nie inaczej jest w przypadku soundbarów, które łączą niewielkie rozmiary urządzeń z wysoką jakością dźwięku.

Soundbary mają niewielkie wymiary, ale potrafią zaskoczyć niejedno ucho
Soundbary mają niewielkie wymiary, ale potrafią zaskoczyć niejedno ucho
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

23.01.2023 14:18

Soundbary coraz częściej zastępują klasyczne kina domowe. Mają mniejsze rozmiary, nie wymagają przygotowania pomieszczenia pod okablowanie do głośników i jednocześnie potrafią zaskoczyć mocnym oraz czystym brzmieniem. Dolby Atmos to technologia dźwięku przestrzennego, która jest obecna w wielu typach urządzeń i nie ominęła również soundbarów. To technologia, która pozwala na odtworzenie niemal nieograniczonej liczby dźwięków i sprawia, że płynnie przechodzą pomiędzy sobą. Dolby Atmos pojawiło się w kinach w 2012 r. i obsługuje ścieżki do 128 dźwięków. System zawitał pod strzechy 2 lata później i szybko się spopularyzował. Obecnie jest wspierany nie tylko przez telewizory, soundbary i amplitunery kina domowego, ale także smartfony, laptopy oraz tablety.

Do naszego przeglądu wybraliśmy 3 najlepiej oceniane soundbary, za które nawet przed przeceną zapłacilibyście mniej niż 2 tys. zł. Łączą je trzy rzeczy – osobny, bezprzewodowy subwoofer, wielokanałowy dźwięk i oczywiście obsługa systemu Dolby Atmos. O zaletach tych urządzeń nie trzeba nikogo przekonywać. Prosta konstrukcja sprawia, że z łatwością zainstalujecie je nawet w kawalerkach, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy wolnego miejsca.

Inteligentny dźwięk przestrzenny

Soundbar Sony HT-G700 Dolby Atmos oferuje dźwięk w systemie 3.1, a więc mamy 3 głośniki w belce i bezprzewodowy subwoofer. Jego siła tkwi w tym, że obsługuje systemy Dolby Atmos i konkurencyjny DTS:X, a także potrafi przekształcić dźwięk do układu kanałów 7.1.2 i zrobi to nawet ze zwykłym sygnałem stereo. Sony zastosowało również autorską technologię Sony Vertical Surround Engine, dzięki której urządzenie umożliwia reprodukcję trójwymiarowego dźwięku przestrzennego. Do wyboru są trzy tryby pracy – Cinema, Music, Voice oraz Night.

Moc minimalizmu

Soundbar Samsung HW-S801B przyciągnie was nie tylko swoim minimalistycznym wyglądem i śnieżnobiałym kolorem, ale także ciekawym sposobem działania. Mamy tu kanały w układzie 3.1.2, ale tym razem to nie oznacza, że do urządzenia dołączono dwa osobne głośniki satelitarne. Zamiast tego, w belce są 3 kanały równomiernie rozprowadzające dźwięk oraz 2 kanały skierowane ku górze. To dzięki tym ostatnim możliwe jest uzyskanie przestrzennego brzmienia. Soundbar ma funkcję adaptacji dźwięku, która analizuje sygnał i zapewnia czyste brzmienie. Z myślą o graczach przygotowano Tryb Gry Pro, który współpracuje z konsolami Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch i nowszymi.

Magia wielu kanałów

Trzecia propozycja to Sharp HT-SBW800, który załapał się rzutem na taśmę, gdyż przed przeceną kosztował 1999 zł. Może pochwalić się kanałami w układzie 5.1.2 i tu ponownie wszystkie głośniki z wyjątkiem subwoofera umieszczono w belce, a następnie dźwięk jest rozpraszany w pomieszczeniu dźwięki ułożeniu ich pod odpowiednim kątem. Całkowita moc zestawu to aż 570 W, więc doskonale sprawdzi się także w dużych pomieszczeniach. Oprócz Dolby Atmos zastosowano tu Dolby TrueHD i Dolby Digital Plus. Dzięki obecności korektora dźwięku możecie dopasować brzmienie do swoich preferencji.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)