Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
black friday
Artykuł Sponsorowany
14-11-2022 12:26
Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD

Najlepsze promocje na elektronikę na Black Friday

Black Friday to dzień, podczas którego wszystkich ogarnia zakupowe szaleństwo. Najważniejsze w tym dniu są wielkie promocje, podczas których ceny mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent mniej. Święto to swój początek miało w Stanach Zjednoczonych, a do Polski przybyło wiele lat później. Dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem konsumentów, a także sprzedawców, którzy są w stanie zarobić tego dnia ogromne sumy pieniędzy. Zniżki i rabaty początkowo obowiązywały tylko w sklepach stacjonarnych, aktualnie oferują je również sklepy internetowe.

Share
 Źródło: materiały partnera
dpuwa2y

Historia Black Friday

Black Friday, czyli po polsku Czarny Piątek, pochodzi z USA. Pierwsze użycie tego terminu miało miejsce już w 1869 roku, podczas załamania na Wall Street. Związek z zakupami jednak nastąpił blisko 100 lat później, w Filadelfii. Po Święcie Dziękczynienia, gdy wszyscy wybrali się na świąteczne zakupy, na ulicach zapanował chaos, którego nikt nie był w stanie powstrzymać. Podobna sytuacja miała miejsce w Nowym Jorku, gdzie kolejki do sklepów był tak ogromne, aż zablokowały cały ruch uliczny. Black Friday stał się tradycją odbywającą się po Dniu Dziękczynienia, którą stopniowo adaptowały też inne kraje, między innymi Hiszpania. Następnie stał się popularny w Wielkiej Brytanii, aż z czasem dotarł też do Polski. 

Nie tylko galerie handlowe przygotowują się dziś do tego amerykańskiego święta. Promocje z tej okazji można spotkać również w małych, lokalnych sklepach. Co ważne, przygotowania rozpoczynają się o wiele wcześniej - sprzedawcy zmieniają muzykę oraz wystrój witryn, co podświadomie ma wpłynąć na zachowania konsumentów.

Podczas Czarnego Piątku największym zainteresowaniem cieszą się między innymi rzeczy, które mają zostać podarowane pod choinkę. Z dużym rabatami można kupić także komputery, smartfony, sprzęt AGD czy RTV. Świetnym pomysłem na prezent jest też karta podarunkowa w RTV Euro AGD, przy pomocy której obdarowana osoba może sama zakupić wymarzony produkt.

dpuwa2y

Nazwa Black Friday - skąd pochodzi?

Termin Black Friday, gdy został użyty po raz pierwszy, określał pechowy dzień na Wall Street, kiedy to zbankrutowało wiele firm. Przyjął się jednak dopiero 100 lat później, gdy w Filadelfii mieszkańcy wywołali ogromne problemy komunikacyjne, co stało się dzień po Święcie Dziękczynienia. 

Jest jeszcze jedna teoria, jeśli chodzi o nazwę Black Friday. W latach 80. handlarze zapisywali w księgach rachunkowych zyski czarnym kolorem atramentu, zaś straty - czerwonym. Stąd też skojarzenie Czarnego Piątku z dużymi zarobkami.

W jaki dzień wypada Black Friday?

W USA Święto Dziękczynienia przypada w czwarty czwartek listopada, a dzień po nim obchodzony jest Black Friday. Ze względu na to, iż jest to święto ruchome, jego data co roku jest inna, warto więc upewnić się każdego roku, w jaki dokładnie dzień odbędzie się Czarny Piątek. Można też po prostu zapamiętać, iż przypada on w ostatni piątek listopada, dzięki czemu można tanio kupić kreację na Andrzejki lub też prezent na Mikołajki w okazyjnej cenie.

Wielkie rabaty z okazji Black Friday

Black Friday to jeden z ważniejszych dni, jeśli chodzi o akcje marketingowe, a także obrót w sklepach. Obchodzony jest dzisiaj niemal na całym świecie, również w Polsce, gdzie jego popularność cały czas się rozwija. Na święto wyprzedaży czekają zarówno klienci, jak i sprzedawcy - nic dziwnego, jest to okazja do zysku dla obu stron. Zakupowe szaleństwo obejmuje sklepy stacjonarne, jak i zakupy online. Wyprzedaże sięgają nawet kilkudziesięciu procent, co jest niezwykłą okazją, jedyną taką w ciągu całego roku. Dobrym przykładem wydarzenia z największymi obniżkami cen jest Black Friday RTV Euro AGD.

dpuwa2y

Co warto kupić w ostatni piątek listopada?Przed i w trakcie trwania Black Friday, warto na bieżąco sprawdzać obowiązujące promocje, oferowane przez małe sklepy, jak i duże sieci handlowe. Największym zainteresowaniem osób robiących zakupy w Czarny Piątek niezmiennie cieszy się sprzęt elektroniczny, pochodzący od różnych firm. Najpopularniejsze są między innymi smartfony, laptopy i komputery, akcesoria fotograficzne, sprzęt RTV i AGD, zegarki, a także pozostałe wyposażenie dla domu. Znaleźć je można na przykład na stronie www.euro.com.pl.

Black Week - cały tydzień wielkich wyprzedaży

Na początku swojego istnienia, Black Friday obowiązywał jedynie w sklepach stacjonarnych. Dla sklepów internetowych zostało stworzone osobne święto, które nazwano Cyber Monday. Przypada ono na pierwszy poniedziałek po Czarnym Piątku. Ze względu na bliskość obu tych dni, wiele sklepów postanowiło przedłużyć promocje, które trwają od piątku, poprzez weekend, aż do poniedziałku. Tym samym powstał Black Week, który często z czterech dni przeciąga się nawet na cały tydzień. Jest to dodatkowa możliwość skorzystania z wyprzedaży. Rozmaite sklepy udostępniają także kody rabatowe, które pozwalają na jeszcze większe obniżki cen. Co roku Black Friday jest coraz bardziej popularny w wielu branżach, co umożliwia klientom robienie zakupów po bardzo atrakcyjnych cenach, a sprzedawcom na duży zarobek pod koniec roku.

Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD
dpuwa2y
dpuwa2y