Trwa ładowanie...

Najlepsze samoloty sił koalicji!

Share
Najlepsze samoloty sił koalicji!
Źródło: AFP
d25ozhh

Nikt nie wyobraża sobie nowoczesnej wojny bez lotnictwa. W dzisiejszych czasach to właśnie samoloty stanowią podstawę uderzenia, tak jak niegdyś konnica, artyleria czy później czołgi.

Samoloty bojowe wykonują liczne zadania operacyjne - bombardują obiekty wojskowe przeciwnika, niszczą jego połączenia komunikacyjne, eliminują wrogie jednostki, dokonują obserwacji terenu, przejmują kontrolę nad strefą lotniczą danego kraju czy wreszcie przerzucają żołnierzy.

Między innymi takie zadania postawiono jednostkom biorącym udział w działaniach w Libii w ramach operacji "Świt Odysei". Który z nich jest najlepszy?

d25ozhh

POZNAJ NAJLEPSZE SAMOLOTY KOALICJI

B-2 Spirit

B-2 Spirit to amerykański bombowiec napędzany czterema dwuprzepływowymi silnikami turbinowymi. Jest przystosowany do przenoszenia zarówno ładunków konwencjonalnych, jak i atomowych o masie do 22 680 kg.

Specyficzna konstrukcja samolotu, czyli brak wyodrębnionego kadłuba i ogona, nosi nazwę "latającego skrzydła" i znacznie zwiększa siłę nośną maszyny oraz - co dużo bardziej istotne - sprawia, że samolot jest trudniej niż tradycyjne konstrukcje wychwytywany przez radary. Drugiego dnia trwania operacji "Świt Odysei" 3 amerykańskie bombowce B-2 Spirit zbombardowały 45 libijskich obiektów wojskowych niedaleko Sirty.

Prędkość maksymalna:1 040 km/h

Pułap: 15 152 m * Zasięg:* 9 650 km

* Ciekawostki:*

czytaj więcej

KP/PFi

d25ozhh

Podziel się opinią

Share
d25ozhh
d25ozhh