Trwa ładowanie...

Najlepsze trylogie

Share
Najlepsze trylogie
d3rdyog

Wybraliście najlepszą filmową trylogię. Kto wygrał? "Matrix", "Piraci", "Władca Pierścieni" czy może "coś" z ambitniejszej półki?

Miejsce 16
Jedna z najbardziej znanych, azjatyckich trylogii której motywem przewodnim jest okrutna i zaplanowana w najmniejszych szczegółach zemsta. Jej autorem jest Park Chan-Wook, reżyser pochodzący z Korei Południowej. Na trylogię składają się filmy:

d3rdyog

- "Pan Zemsta" (2002)
- "Old Boy" (2003)
- "Pani Zemsta" (2005)

Miejsce 15
Jedna z pierwszych ról wybitnego Mela Gibsona. Przygody szalonego Maxa przemierzającego postapokaliptyczny, pustynny świat w którym dzikie bandy bezlitośnie walczą o resztki naturalnych zasobów paliwowych Ziemi. Kultowa, nakręcona w Australii trylogia składa się z filmów:

Max Max (1979)
Mad Max: Wojownik szos (1981)
Mad Max: Pod kopułą gromu (1985)

Miejsce 14
To miał być jeden mały film tym bardziej że do jego wyprodukowania ciężko było kogokolwiek przekonać. Dzięki świetnej kreacji Arnolda Schwarzeneggera i mistrzowskiemu, reżyserskiemu oku Jamesa Camerona, ten niepozorny SF zapoczątkował jedną z najbardziej znanych trylogii w historii kina. Serial o walce rodzaju ludzkiego ze zbuntowanymi maszynami składa się z filmów:

d3rdyog

Terminator (1984)
Terminator 2: Ostateczna rozgrywka (1991)
Terminator 3: Bunt Maszyn (2003)

Miejsce 13
Nowe „Gwiezdne Wojny” opowiadają o zdarzeniach jakie miały miejsce przed tymi opowiedzianymi w starych „Gwiezdnych Wojnach”. Przez fanów gwiezdnej sagi, nie zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. Zabrakło im nutki humoru i sowizdrzała na miarę Hala Solo (świetna kreacja Harrisona Forda). Podobnie jak pierwowzór, nowa trylogia gwiezdnych wojen była wspaniałym pokazem niezwykłych możliwości jakimi dysponują nowoczesne studia filmowe. Na nową gwiezdną trylogię Georgea Lucasa składają się filmy:

Gwiezdne wojny: Mroczne widmo (1999)
Gwiezdne Wojny: Atak Klonów (2002)
Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów (2005)

d3rdyog

Podziel się opinią

Share
d3rdyog
d3rdyog