Trwa ładowanie...
01-12-2008 16:58

Najlepszy numerek – tylko z nim

Najlepszy numerek – tylko z nimŹródło: Jupiterimages
d31o5sx
d31o5sx

Jeszcze dziesięć lat temu był tylko ciężkim i niewygodnym gadżetem, z którego korzystali wyłącznie biznesmeni. Dziś z telefonu komórkowego korzystają niemal wszyscy – dzieci, dorośli i starcy. Trudno nam sobie wyobrazić funkcjonowanie bez tego gadżetu. Do tego stopnia, że lęk przed utratą telefonu komórkowego lekarze zakwalifikowali do grona fobii.

„Komórka” w kieszeni daje nam poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niej możemy w każdej chwili skontaktować się z dowolną osobą, a także sami jesteśmy osiągalni. Nic dziwnego, że darzymy te niewielkie urządzenia wyjątkowym uczuciem. Zaczyna to być jednak niebezpieczne.

Ostatnie badania które przeprowadzono w Kanadzie wykazały, że bardzo wielu Kanadyjczyków dotyka swojego telefonu komórkowego częściej, niż życiowego partnera. Wyniki badań są jednoznaczne: 45 proc. mężczyzn i 28 proc. kobiet poświęca komórce więcej czasu, niż swojemu partnerowi.

Trochę mniej, bo 36 proc. mężczyzn i 24 proc. Kobiet w Kanadzie sypia ze swoim telefonem. Do tego jedna trzecia badanych przyznała się, że korzysta z telefony również podczas „posiedzeń” w toalecie.

Spośród wszystkich osób biorących udział w badaniu prawie połowa deklaruje, że potrafiłaby przeszukać śmietnik z dowolną zawartością w poszukiwaniu swojego zgubionego telefonu.

Wyniki badań faktycznie są niepokojące. Zwłaszcza, że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z władzy, jaką ma nad nami nasz własny telefon komórkowy. Jedyne czym możemy się pocieszać, to to, że badania przeprowadzono w Kanadzie. A tam gęstość zaludnienia jest na tyle mała, że faktycznie czasem trudno jest dotknąć drugiego żywego człowieka.

(eMPi, Kabron)

d31o5sx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31o5sx