Trwa ładowanie...
06-10-2010 15:45

Najlepszy seks? Po czterdziestce!

Najlepszy seks? Po czterdziestce!Źródło: Jupiterimages
d3imfur
d3imfur

Męski kryzys wieku średniego i związana z nim wymiana partnerki na "młodszy model" to jedna z najczęstszych przyczyn rozpadu małżeństw. Okazuje się, że faceci, którzy decydują się na taki krok, nie wiedzą... co tracą!

I to w tak kluczowej dla męskiego ego dziedzinie, jaką jest seks.

W świetle badań przeprowadzonych przez magazyn Top Sante, kobiety po czterdziestce są po prostu gorętsze: częściej mają ochotę na seks, nie boją się eksperymentów i są bardziej pewne siebie w łóżku. Oczywiście w porównaniu do czasów, kiedy były nieśmiałymi początkującymi "dwudziestkami".

81 % kobiet po czterdziestce, które wzięły udział w badaniu, uważa, że jest bardziej otwarta na przygody i eksperymenty, a 63 % uważa, że ich pewność siebie, mimo upływu czasu i zmian w wyglądzie zewnętrznym, jest większa niż kiedy miały 20 lat.

d3imfur

Czyżby zmarszczki, utrata jędrności i starzejące się ciało, czyli problemy, których nie znają dwudziestolatki, nie przeszkadzały i nie odbierały pewności siebie dojrzałym kobietom?

Okazuje się, że jest to drobnostka przy największym problemie, który destrukcyjnie wpływa na życie seksualne kobiet, a tym są... dzieci. Wraz z ich wyprowadzką z rodzinnego domu kobiety zyskują "drugą młodość" i stąd ich niepohamowany apetyt na seks i zastrzyk seksapilu. A przynajmniej tak uważają.

60 % kobiet, których dzieci po 18 roku życia wyprowadziły się "na swoje", uważa, że od tego czasu uprawia znacznie więcej seksu. Aż 91 % "matek, żon i kochanek" dokonało natomiast miażdżącej krytyki swojego życia seksualnego, gdy ich dzieci miały mniej niż 10 lat, określając jego jakość jako "zrujnowane".

Mimo tak jednoznacznie pozytywnej oceny seksu po czterdziestce, kobiety są świadome, że społeczeństwo i kultura masowa oraz ich mężowie postrzegają dojrzałe kobiety zupełnie inaczej. _ "To smutne, że 8 na 10 kobiet uważa, że społeczeństwo, a w szczególności młodzi ludzie nie ma zbyt pozytywnej opinii o nieco starszych kobietach, kiedy w rzeczywistości są one jak nigdy gotowe, by cieszyć się wspaniałym seksem"_ - komentuje Nicola Down, redaktor magazynu.

Proponujemy sprawdzić osobiście, na ile wyniki powyższych badań są zgodne z rzeczywistością - i to nie poprzez słowa, a czyny!

d3imfur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3imfur