Trwa ładowanie...
28-08-2012 13:54

Najnowocześniejszy pociąg w Europie pomknie 400 km na godzinę

Najnowocześniejszy pociąg w Europie pomknie 400 km na godzinęŹródło: zdj. prod./ ferrari
dxqaj2m
dxqaj2m

400 kilometrów na godzinę - z taką prędkością jeździć będzie po Włoszech za dwa lata zaprezentowany właśnie pociąg, który uznano za najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy w Europie. Dwustumetrowy skład zabierze 470 pasażerów.

Jak podkreśla we wtorek dziennik "Il Messaggero" to prawdziwe technologiczne cacko włoskich kolei państwowych zostało wyprodukowane przez firmy z Włoch we współpracy ze stroną kanadyjską.

Pociąg, który odległość Rzym-Mediolan pokona w rekordowo krótkim czasie 2 godzin i 20 minut, będzie w najbliższym czasie testowany, a zacznie regularnie kursować w 2014 roku. Supernowoczesny pociąg jest połączeniem luksusu, komfortu, bezpieczeństwa i poszanowania zasad oszczędzania energii oraz ochrony środowiska. Mknąć będzie po torach niemal bezszelestnie, a pasażerowie nie będą odczuwać wibracji.

(fot. zdj. prod./ Ferrari)

dxqaj2m

Ale to także najpiękniejszy pociąg na świecie - zapewniają włoscy projektanci z konsorcjum, które na zamówienie włoskich kolei państwowych zrealizuje łącznie 50 takich składów, każdy w cenie prawie 31 milionów euro.

To odpowiedź państwowych kolei na okrzyknięty niedawno najnowocześniejszym w Europie pociąg Italo, który wprowadziła na tory pierwsza na Starym Kontynencie całkowicie prywatna spółka kolejowa, powiązana z firmą Ferrari. Italo, osiągający prędkość do 300 kilometrów na godzinę, kursuje od maja między Mediolanem na północy, a Salerno na południu Włoch.

(PAP)

dxqaj2m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxqaj2m