Informacja prasowa
Technologie
12-01-2017 (14:52)

Najnowsza kolekcja już w sprzedaży – tak luksusowo jeszcze nie było

W minionym roku w segmencie aut luksusowych pojawiło się kilka ofert naprawdę godnych uwagi. Trzeba przyznać, że trudno przejść obok nich obojętnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowsza kolekcja już w sprzedaży – tak luksusowo jeszcze nie było
(Toyota)

W tym roku oferta samochodów luksusowych została poszerzona o kilka ciekawych modeli. Najistotniejsze jest to, że galeria aut z tego segmentu nie ogranicza się już wyłącznie do klasycznych limuzyn. Coraz odważniejszy design pojazdów sprawia, że mają one w sobie dużo więcej dynamicznej zadziorności. Co ważne, dzięki nowatorskim eksperymentom w zakresie wersji nadwozia obecne samochody luksusowe stają się bardziej uniwersalne i praktyczne – doskonale radzą sobie podczas jazdy ulicami miasta, a średnie spalanie sprawia, że wyróżniają się oszczędnością.

Prezentowane niżej modele spełniają najwyższe wymagania klientów pod kątem dynamiki, bezpieczeństwa czy ekologii, można też oczekiwać od nich pełnego komfortu i wygody w trakcie samej jazdy autem. Z kolei atrakcyjna linia nadwozia sprawia, że robią niesamowite wrażenie wszędzie tam, gdzie się pojawią.

Najnowsza limuzyna od Volvo

Przeglądając najciekawsze premiery luksusowych samochodów w 2016 r., trudno przejść obojętnie obok najnowszej propozycji marki Volvo. Samochód z klasy średniej-wyższej został zaprojektowany z troską o każdy szczegół. Efekt końcowy jest naprawdę imponujący – S90 wyróżnia się wytworną stylistyką, dzięki której auto wprost emanuje elegancją.

Deska rozdzielcza zwrócona w stronę kierowcy sprawia, że obsługa konsoli centralnej jest wyjątkowo wygodna. Drewniane elementy wykończeniowe oraz skórzana tapicerka dają pasażerom pojazdu poczucie luksusu. Wysoka jakość wykonania oraz dbałość o najdrobniejsze detale sprawiają, że czujemy ogromny szacunek dla tak prestiżowego skandynawskiego rzemiosła. Warto zauważyć, że auto wyposażono w różne technologie zapewniające kierowcy jak najwygodniejszą jazdę po mieście, np. systemy ułatwiające parkowanie oraz przyspieszające reakcję prowadzącego auto w przypadku pojawienia się w jego polu widzenia pieszego lub rowerzysty.

Wyczekiwana premiera od Alfa Romeo

Na model Alfa Romeo Giulia czekało bardzo wiele osób. Odkąd w 2015 r. pokazano jego pierwszą wersję, ich apetyty tylko wzrosły. Co wyróżnia Giulię? Przede wszystkim ciekawe połączenie sportowego charakteru z elegancką linią nadwozia, charakterystyczną dla samochodów luksusowych.
Jeżeli chodzi o wersje napędowe nowości od Alfa Romeo, można wybierać między benzynowym silnikiem 2,0 l oraz dieslem 2,2 l. Za zwiększone bezpieczeństwo odpowiadają w nich np. zintegrowany system hamulcowy IBS lub też Lane Departure Warning, ostrzegający kierowcę przed opuszczeniem pasa ruchu.

Dynamiczny crossover od Toyoty

Jedną z najbardziej atrakcyjnych premier roku 2017 jest Toyota C-HR. Ten crossover budził duże zainteresowanie już od 2014 r., kiedy to jego pierwszy prototyp został przedstawiony publiczności podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Już sam skrót C-HR, oznaczający compact hybrid revolution (rewolucję kompaktowo-hybrydową) sprawia, że oczekujemy czegoś naprawdę interesującego.

Toyota
Podziel się

Auto wyróżnia się odważną stylistyką łączącą w sobie dynamiczną linię coupe z masywną dolną częścią nadwozia w stylu SUV-a. Jednak ten model Toyoty jest wart uwagi nie tylko ze względu na supernowoczesny wygląd. Samochód został zaprojektowany tak, aby zapewniać jak największą wygodę w czasie jazdy po mieście. Temu celowi służy zarówno niewielki promień skrętu, jak i wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak asystent parkowania SIPA czy system ostrzegający przed obiektem, który może się pojawić w tzw. martwym polu. Ponadto auto jest dostępne w dwóch dynamicznych wersjach silnikowych, w tym w opcji hybrydowej (z silnikiem IV generacji o mocy 112 KM). Na uznanie zasługuje także zamontowany w nim system audio, który został zaprojektowany we współpracy z JBL. Zapewnia on perfekcyjny dźwięk podczas jazdy. Wszystko to sprawia, że Toyota C-HR jest wspaniałą propozycją dla osób oczekujących luksusowego auta, które jednocześnie zaskoczy ich niskim spalaniem i miejską zwinnością.

Toyota
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.