Trwa ładowanie...

Najpiękniejsza kobieta świata wybrana!

Share
Najpiękniejsza kobieta świata wybrana!
Źródło: AFP
d3rqms5

W poniedziałek w nocy w Sao Paulo w Brazylii wybrano najpiękniejszą kobietę świata - tytuł Miss Universe 2011 powędrował do Leili Lopes z Angoli.

Uczestniczka z Angoli pokonała 88 rywalek, w tym naszą rodaczkę Rozalię Mancewicz. Podczas 60.

finału tej imprezy koronę wręczyła jej zwyciężczyni z zeszłego roku, Meksykanka Jimena Navarrete.

Pierwszą wicemiss została Ukrainka Olesia Stefanko, drugą - Priscilla Machado z Brazylii. Kolejne dwie lokaty przypadły kolejno Miss Filipin Shamcey Supsup i Miss Chin Lio Zilin.

d3rqms5

Nasza faworytka, Polka, Miss Polonia 2010, Rozalia Mancewicz, nie zakwalifikowała się do finałowej piętnastki.

Nowa Miss Universe bardzo zręcznie poradziła sobie z ostatnim pytaniem, które brzmiało: "Co zmieniłabyś w swoim ciele, gdyby miała taką możliwość?". "Dzięki Bogu, jestem bardzo zadowolona z tego, jaką mnie stworzył Bóg, i nic bym nie zmieniła" - odpowiedziała Miss, po czym dodała: "Uważam się za kobietę obdarzoną wewnętrznym pięknem. Rodzina nauczyła mnie wielu cudownych zasad i zamierzam się nimi kierować przez resztę życia".

Według szacunków ceremonię wyboru tegorocznej królowej piękności oglądało nawet miliard widzów, a prawa do transmisji sprzedano do 170 krajów na całym świecie.

Kandydatka na Miss Universe musi spełnić kilka warunków, nim zacznie ubiegać się o tytuł najpiękniejszej: musi mieć co najmniej 18, lecz nie więcej niż 27 lat, być panną i nie mieć dzieci.

(PAP)

d3rqms5

Podziel się opinią

Share
d3rqms5
d3rqms5