Trwa ładowanie...
14-10-2013 11:38

Najpiękniejsze polskie lotniska sportowe

Najpiękniejsze polskie lotniska sportoweŹródło: skydream.pl
dknt1kr
dknt1kr

[

]( http://skydream.pl/ )

dknt1kr

Lotniska najczęściej kojarzone są z rozbudowaną infrastrukturą budynków i obsługi naziemnej, lądującymi co chwilę dużymi samolotami oraz ogólnie panującym gwarem - nic urokliwego.. Czy jednak wszędzie tak musi być? Na całe szczęście w Polsce istnieją miejsca, gdzie lotnisko może być miejscem odpoczynku położonym w urokliwej okolicy. Rejonem, gdzie niewątpliwie jest takich lotnisk najwięcej są Mazury.

Kętrzyn-Wilamowo

Lotnisko powstało w okresie II Wojny Światowej, które służyło głównej kwaterze Hitlera "Wilczy Szaniec" położonej w pobliskiej Gierłoży. Do tej pory zachowały się pozostałości pasów betonowych, stojanek oraz podziemny schron z tego okresu. Obecnie lotniskiem zarządza Aeroklub Krainy Jezior, który utrzymuje 2 pasy trawiaste oraz hangar i stację paliw. W pobliżu lotniska znajduje się przepiękny dworek, gdzie można spędzić noc w bardzo komfortowych warunkach. Na tych którzy wolą warunki bardziej turystyczne, czeka pole namiotowe. Z lotniska bez problemu można dostać się do Gierłoży, aby zwiedzić pozostałości "Wilczego Szańca".

Mazury Residence - Giżycko

Giżycko - stolica mazurskiego żeglarstwa. To tutaj zaczyna się i kończy większość rejsów po mazurskich jeziorach. Bezpośrednio nad Niegocinem, 3 kilometry od centrum Giżycka położone jest lądowisko Mazury Residence. Do dyspozycji przylatujących jest 700 metrów, idealnie utrzymanego trawiastego pasa. Miejsce jest o tyle szczególne, że zaraz obok pasa startów powstaje osiedle mieszkaniowe. Idealne miejsce na weekendowy wypad i pożeglowanie po mazurskich jeziorach.

Szczytno Szymany

Czy tajne więzienia CIA istniały, czy też nie pewnie nigdy nie zostanie wyjaśnione.. Według doniesień medialnych to właśnie na lotnisku w Szymanach lądowały samoloty w więźniami, którzy przewożeni byli do pobliskich Kiejkut na przesłuchania. Lotnisko powstało jako obiekt wojskowy w latach 50, a od 1996 użytkowane jest jako lotnisko cywilne. Na przylatujących czeka solidny, dwukilometrowy pas betonowy. Jest ono bardzo dobrze skomunikowane z głównymi krajowymi drogami 58 oraz 57, a ponadto leży w pobliżu licznych atrakcji zapewnionych przez Szczytno, np. ruin zamku krzyżackiego.

dknt1kr

Kikity

W lotnictwie sportowym powstało pojęcie AERO-AGRO-TURYSTYKI, którą stworzyło i pielęgnuje lądowisko Kikity położone nad jeziorem Luterskim. Na miejscu dla przylatujących czeka trawiasty pas o długości 800 metrów, hotel z restauracją oraz hangar samolotowy. Taras widokowy z leżakami i stolikami pozwalają na chwilę odpoczynku i obserwowanie lądujących samolotów, a ponadto zapewnia piękny widok na malowniczą okolicę i jezioro. Na miejscu istnieje możliwość powędkowania lub wypożyczenia rowerów, żeby móc w pełni skorzystać z uroków Mazur.

Każdego roku powstaje kilkanaście nowych lądowisk w różnych rejonach kraju, a oferowanymi atrakcjami lub ciekawą lokalizacją przyciągają coraz większy ruch lotniczy. Dzięki temu możemy zaobserwować rozwijającą się coraz prężniej turystykę lotniczą. Samolot może nie tylko służyć jako szybkie medium transportowe lub jako środek rekreacji. Można nim również polecieć na wakacje, poznając i biorąc udział w rozwoju turystyki lotniczej.

Więcej o samolotach ultralekkich na www.skydream.pl

dknt1kr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dknt1kr