Trwa ładowanie...
03-07-2013 15:18

Najstarsza gimnastyczka świata - Johanna Quass

Najstarsza gimnastyczka świata - Johanna QuassŹródło: facebook.com/JohannaQuaas
d3c3cdh

Któremu ze sportowców nie marzy się znaleźć w księdze Guinnessa? Największa liczba bramek w karierze piłkarskiej, pobicie światowego rekordu w lekkoatletyce, a czemu by nie zapisać się w historii jako najstarszy sportowiec w swojej dyscyplinie?

Johanna Quass, urodzona 20 listopada 1925 roku w Hihenmölsen to rekordzistka, która zapisała się na kartach księgi rekordów Guinnessa jako najstarsza gimnastyczka świata. W tym roku Johanna planuje pobić swój własny rekord, ponieważ nadal aktywnie startuje w zawodach gimnastycznych.

Swoją karierę rozpoczęła bardzo wcześnie, już w wieku 9 lat wystartowała w pierwszym konkursie, co pokierowało całym jej życiem. W 1945 roku, po ukończeniu szkoły, zdecydowała się na zdobycie wykształcenia trenerskiego.

d3c3cdh

Mimo wyczerpujących treningów w HSG Wissenschaft Halle, Johanna Quass znajdowała czas by szkolić innych w trudnej sztuce gimnastyki artystycznej. W roku 1961 trenowała gimnastyczki w S.C. Chemie Halle, między innymi Barbarę Dix-Stolz i Christel Felgner-Wunder, które pod jej opieką wystartowały w igrzyskach olimpijskich w 1964 roku.

Jak to bywa z wielkimi karierami sportowymi, każda z nich ma swoje wzloty i upadki. Kiedy gimnastyka sportowa została uznana przez Sojuszniczą Radę Kontroli Niemiec za sport nieodpowiedni dla kobiet, Johanna Quass rozpoczęła treningi piłki ręcznej. Nigdy nie pozwoliła sobie na zastój w karierze sportowej. Nawet dziś, w dziewiątej dekadzie swojego życia, nadal ćwiczy układy gimnastyczne, a codzienne treningi wzbogaca o bieganie.

Gimnastyka sportowa jak i artystyczna jest w Niemczech bardzo popularnym sportem. Widowiska i pokazy są licznie organizowane co roku, a na największych z nich nie brakuje Johanny Quass. Portal Huffingtonpost.com pisze o 11 medalach, które zdobyła w zawodach dla seniorów.

Zainteresowanie mediów zostało skierowane na Johannę we wrześniu ubiegłego roku, kiedy świat obiegł filmik zamieszczony na Youtube.com, na którym uwieczniono gimnastyczny popis poprzedzający wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Niesamowita kondycja i stan zdrowia, przyjrzyjcie się szczególnie tym umięśnionym nogom. Czy tak może wyglądać 87 letnia kobieta, która w swoim życiu urodziła troje dzieci? Wygląda na to, że może!

DM\DrP

d3c3cdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c3cdh