Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
internet
31-01-2018 15:44

Najszybszy dostęp do internetu dla domu lub firmy? Poznaj zalety technologii FTTH

Ultraszybki dostęp do internetu jest elementem koniecznym do sprawnego funkcjonowania niejednej firmy. Sztandarowym tego przykładem jest branża e-commerce, która w ostatnich latach zyskała na znaczeniu i wciąż prężnie się rozwija. Kilkugodzinna awaria techniczna może powodować ogromne straty dla serwisu, dlatego firmy zdecydowanie powinny zatroszczyć się o niezawodny, a przede wszystkim najszybszy dostęp do sieci.

Najszybszy dostęp do internetu dla domu lub firmy? Poznaj zalety technologii FTTHŹródło: Materiały prasowe
d3qxa2x
d3qxa2x

Internet ma znaczący wpływ na rozwój gospodarki oraz ułatwia wykonanie wielu podstawowych czynności życia codziennego, dlatego osoby, które cenią sobie nienaganną prędkość jego działania, a przede wszystkim bezawaryjność łącza w domu, również powinny pomyśleć o najlepszym rozwiązaniu na rynku, jakim jest technologia FTTH. O tym, co ją wyróżnia oraz jakie są zalety jej działania, piszemy w niniejszym artykule.

Co to jest FTTH

Technologia FTTH (skrót wywodzi się od angielskiej nazwy "fiber to the home", co w dosłownym znaczeniu oznacza "światłowód do domu"), wykorzystuje kable wykonane z włókna szklanego, którymi przekazywany jest sygnał światłowodowy, biegnący bezpośrednio z centrali do mieszkania użytkownika. Rozwiązanie to wyróżnia się przede wszystkim tym, że sygnał dociera do odbiorcy w piorunującym tempie, gdyż przekazywany jest niemal z prędkością światła. Ponadto, na odcinku pomiędzy centralą, a miejscem odbioru nie ma zbędnych urządzeń pośrednich (do każdego odbiorcy sieć jest doprowadzana indywidualnie), co wpływa na dużą odporność łącza na zakłócenia, a co za tym idzie, na jego bezawaryjność. Ponadto, internet światłowodowy idealnie działa bez względu na warunki pogodowe. Jest to łącze szerokopasmowe, które zapewnia niemal nieograniczone pokłady transferu danych. Na tym nie koniec zalet. Eksperci oceniają, że technologia FTTH odznacza się niskimi kosztami eksploatacyjnymi oraz niezwykle długotrwałym działaniem.

Dla kogo

Internet światłowodowy jest idealnym rozwiązaniem dla firm, których codzienne funkcjonowanie jest bezpośrednio lub pośrednio związanie z dostępem do internetu. Szybkość i niezawodność działania sieci z pewnością przełoży się na jakość w świadczeniu usług. Jest to także idealny pomysł na internet domowy, zwłaszcza dla tych, którzy grają w gry online lub pobierają duże ilości plików. Internet światłowodowy umożliwia:

  • szybkie buforowanie
  • brak lagów i niski ping
  • brak spadków prędkości.

Dzięki powyższym udogodnieniom z sieci może korzystać jednocześnie kilku użytkowników, a każdy z nich będzie z pewnością zadowolony z jakości łącza. Nie należy się także obawiać skomplikowaną procedurą montażu, gdyż rozprowadzenie kabli światłowodowych w domu czy mieszkaniu jest czynnością szybką oraz bezinwazyjną.

d3qxa2x

Usługa konwergentna

Szerokopasmowe łącze FTTH umożliwia korzystanie z kilku usług jednocześnie (telefonu stacjonarnego, komórkowego, internetu), dzięki czemu płaci się jedną fakturę miesięcznie. Wykupienie pakietu usług jest niezwykle korzystne również pod względem cenowym. Przykładowo, w ofercie firmy Orange dostępny jest internet o prędkości pobierania 300 Mb/s w zestawie z telewizją (99 kanałów) i abonamentem telefonu stacjonarnego (nielimitowane rozmowy w Polsce i w UE) oraz nowoczesnym modemem Fun Box 3.0 za jedyne 99,99 zł miesięcznie. Oferta firmy posiada także inne warianty prędkości łącza, dzięki czemu każdy z łatwością wybierze coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość korzystania z aplikacji MójFunbox, która pozwala na szybkie i bezproblemowe zarządzanie dostępem do wifi.

Warto również dodać, że technologia FTTH jest przełomem na rynku usług teleinformatycznych i z pewnością będzie się prężnie rozwijać. Szacuje się, że do 2018 roku z tej nowoczesnej, ultraszybkiej sieci będzie korzystać aż 3,5 miliona gospodarstw domowych w Polsce (dane za Spider’s Web). Osoby zainteresowane tego typu łączem mogą z łatwością sprawdzić, czy dana posesja znajduje się w zasięgu sieci światłowodowej. Można tego dokonać wchodząc na stronę firmy Orange, na której po wpisaniu lokalizacji, wyświetli się informacja o możliwości podłączenia sieci FTTH.
Jeżeli chcesz skorzystać z tego typu oferty lub dowiedzieć się więcej, zajrzyj na: https://www.orange.pl/view/internet-domowy

d3qxa2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qxa2x